Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Taky hledám něco podobného, protože jsem si zrovna koupil skleněnou rychlovarnou konvici, která ale…
Ostrich 10.09.2021 12:59
Ostrich
pane nezlobte se, ale nemůžete tu reklamovat své pojmy a dojmy z konvice, kterou si dobrovolně koupí…
lední brtník 10.09.2021 23:02
lední brtník
Já nevím, ale rychlovarná konvice za 800Kč není zase tak málo. Existuje spousta konvic za 399Kč a po…
jezekhifi 12.09.2021 04:32
jezekhifi
Tu jsem měl z Tesca a fungovala. Dokonce měla klasickou spirálu, tak nedělala takový kravál jako s p…
kejki 14.09.2021 11:02
kejki
Což mi připomíná Postevníka od Bedřicha Nikodéma (Slavnosti sněženek pro ty, kteří nevědí) :-):-):-) poslední
czcharlie 15.09.2021 09:59
czcharlie

Taky hledám něco podobného, protože jsem si zrovna koupil skleněnou rychlovarnou konvici, která ale má plastové víko a i po desátém vaření je čaj z takhle uvařené vody hnusně cítit plastem - tak jako to víko.
Zatím jsem našel jen tohle: https://www.tsbohemia.cz/sencor-swk-1780_d132796.html?utm_source=google&utm_medium=srovnavac

Jenže bych radši skleněnou, aby bylo vidět, kolik tam toho je. A ty mají snad všechny uvnitř plastové součástky.
Samozřejmě že plasty jsou různé, předtím jsem měl snad pět let skleněnou Rosenstein, ze které žádné plastové pachutě nešly. Jenže ta samá už na trhu bohužel není.
Nechápu, proč je tak těžké udělat soupravu, kde dole je vařič, na něm skleněná jednoduchá konvice s bezplastovou poklicí, ve které (nebo někde jinde) je snímač teploty s bezdrátovým napojením, který zajistí při varu vypnutí toho vařiče dole? To je tam nějaký vážný konstrukční problém? Nebo je to jen problém marketingu – proč vyvíjet nový produkt, když se staré dobře prodávají? Anebo problém kartelů – na ustálený trh nikdo nevstupuje?

Je zvláštní, že trh není takhle logický, že se mnohem víc podobá evoluci s jejími konstrukčními omezeními, než racionální konstrukci toho, co je nejlepší pro danou funkci.
(Kdo sem píše, že plasty jsou testované a certifikované...no to jo, ale to asi neslyšel nic o hormonálních disruptorech, které tam stejně jsou, nejde jen o BPA, ale i o jeho náhrady, v podstatě neexistuje plast, ze kterého by nic neunikalo - ostatně v plastových zkumavkách nebo Petriho miskách se taky pokusy nedělají, jen ve skleněných)

pane nezlobte se, ale nemůžete tu reklamovat své pojmy a dojmy z konvice, kterou si dobrovolně koupíte pod značkou sencor.

je vaše nezadatelné právo koupit si totální prasečí trus, v tom vám nikdo nesmí bránit. takže si kupujete shity značky sencor, jste hepy a běda kdyby vám někdo vytknul, jaký jste geniální obchodník.
tak v čem je problém? chtěl jste nejlevnější hovno a to máte, co vám teda vadí?

Tu jsem měl z Tesca a fungovala. Dokonce měla klasickou spirálu, tak nedělala takový kravál jako s plochým dnem. Umřela někdy po druhých narozeninách, jak je zvykem.

U Sencoru, což je značka koupená tuzemským dovozcem a lepená na kdeco, je cena nepodstatná, většinou jsou to krámy z výroby. Třeba automatický kávovar, který má nefunkční ventilek pro průchod vody z nádržky. Ale byl levný...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru