Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komin - prodloužení šamotové roury nerezovou rourou

Dobrý den.Chtel bych radu. Mám v komínové desce zabetonovanou samotovou rouru, která asi stářím praskla a trčí asi 15 cm nad desku, chtěl bych to prodloužit asi nerezovou rourou. Je možné tu rouru jen nasadit a privrtat k desce? Nebude to dělat nějaké problémy? Děkuji. Standa. Nebo jiné řešení?

Změna předmětu, původně: Komin (host)

Takto sa komínové teleso nadá nadštikľovať, nadstaviť. Revízák, kominár, by ťa v 21.storočí "páry" hnal.

Jedine komplet celú vertikálu strojovo zhora odvŕtať, nasadiť od spodných dvierok komplet durch novú komínovú vložku. (antikoro, silikátová keramika, odolný, teplotný plast).

Pokud je porušená jen roura vystupující z komínového tělesa, nasadil bych na to tu nerez trubku a přichytil k vrchu komína.
Ale každopádně obalit izolační tepelně odolnou vatou a udělat vnější plášť. Nejde ani tak o kondenzaci vody (ale i to), ale plechová roura
bude silně ochlazovaná a dojde v ní ke kondenzaci spalin. Tím se bude silně zanášet, nebo zarůstat dehtem.
Pokud bude tepelně izolovaná, k problému nedojde.