Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komin - prodloužení šamotové roury nerezovou rourou

Dobrý den.Chtel bych radu. Mám v komínové desce zabetonovanou samotovou rouru, která asi stářím praskla a trčí asi 15 cm nad desku, chtěl bych to prodloužit asi nerezovou rourou. Je možné tu rouru jen nasadit a privrtat k desce? Nebude to dělat nějaké problémy? Děkuji. Standa. Nebo jiné řešení?

Změna předmětu, původně: Komin (host)

Pokud by jsi si ji nechal stočit a svařit, tak bych možná řešil spíše těsně menší průměr než má ta původní šamotová trubka a vsunul bych ji do ní. Z boků, na spodní straně, navařit opěrky proti možnému zapadnutí do té šamotky. Je to sice v protisměru kouřových zplodin, ale zase případně kondenzující spaliny na tom plechu, budou stékat do šamotky a nebudou stékat na komínovou desku, kterou by rozrušovaly.

to prodloužit asi nerezovou rourou.

Bylo by dobře onu rouru obalit vatou(kondenzace vlhkosti) a na to dát plášť aby vata nenamokla.
Pokud to nebude jen malý klouček na ochranu toho sypajícího se šamotu.

Před několika lety jsem koupil 130mm (nerez chemický) rouru, nastavil jí komín o 150cm a kapala dolů voda.
Pak mi udělali nerez obal o 4cm větší průměr, obalil jsem to 2cm vatou a je klid.
Roura je cca 30cm od dolní hrany opatřena 3 plackami po 120° s otvory a do komína jsou zavrtány 3 kousky závitové tyče na chem maltu.
Matky pod plackou i nad ní a jde tím naladit svislost roury. Matky i tyče nerez.
Roura zasahuje dovnitř 150mm Schiedel vložky, čili jsem snížil průměr komína. Funguje to, kominík to neviděl. Rozdíl průměrů utěsněn teflonovým provazem.

Takto sa komínové teleso nadá nadštikľovať, nadstaviť. Revízák, kominár, by ťa v 21.storočí "páry" hnal.

Jedine komplet celú vertikálu strojovo zhora odvŕtať, nasadiť od spodných dvierok komplet durch novú komínovú vložku. (antikoro, silikátová keramika, odolný, teplotný plast).

Pokud je porušená jen roura vystupující z komínového tělesa, nasadil bych na to tu nerez trubku a přichytil k vrchu komína.
Ale každopádně obalit izolační tepelně odolnou vatou a udělat vnější plášť. Nejde ani tak o kondenzaci vody (ale i to), ale plechová roura
bude silně ochlazovaná a dojde v ní ke kondenzaci spalin. Tím se bude silně zanášet, nebo zarůstat dehtem.
Pokud bude tepelně izolovaná, k problému nedojde.