Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Emise a Stk

Dobry den,
Vcera jsem byl na stk, bohuzel mi ale nedoslo, ze jsem si mel nejdrive zaplatit pouze emise, protoze jimy jsem taky neprosel, jako i technickou.
Muj dotaz zni:
Je mozne vraceni poplatku za tk?
Neni sance, ze pokud auto neproslo emisemi, nemelo byt vpusteno na stk?

Diky!

Pokud auto neprojde emisemi, stejně může na TK. Akorát asi nedají nálepku, takže musíte do určité do…
Akorát asi nedají nálepku Ale dají nálepku, ale jen na 30 dní. poslední
milan.cukrar 12.11.2020 15:25
milan.cukrar

Udelaji, ale s negativnim vysledkem, daji ti to jen na 30 dni. No a pak clovek zajede na emise a kdyz jima projde, je opakovana technicka jenom formalita - protoze to byla jedina zavada. Ono treba dirka ve vyfuku vyleze v obojim, na emisich jako blba lamda a na technicky jako koroze, takze tam clovek musi na oboje, ale to uz je jenom detail.

Nojo, máte pravdu, od roku 18 je změna:-(. Smysl to má snad jen v tom, že dostanete tu známku na 30 dní, zaplatíte opakovačku, ztratíte hodně času ale STK si přijde na své. Asi doteď měly malé zisky a tak si prosadily tuhle k.avinu. Ale slušné stanice stejně požadují napřed emise - osobní zkušenost.

Čo to splietaš?

Však sú to dva úplne od seba segergované, nezávislé, časovo nesúviciace úkony kontroly.

Ak je platná EK so 100% vyladeným, novým agregátom, výfukovým potrubím, novými, vyleštenými, prepálenými katalyzátromi, nemusí byť platné STK v prípade zhnitej, rozheganej kastne vozidla.

Detto platí kontrola tiež v obrátenom garde.

Plačeš na nesprávnom hrobe.

Pokud auto neprojde emisemi, stejně může na TK. Akorát asi nedají nálepku, takže musíte do určité doby projít znovu přes měření emisí a pokud je to ok, automaticky dostanete červenou nálepku a máte klid. Zase aspoň víte, co tomu autu je a opravíte jen to, co je potřeba. Je to lepší, než to dát servisu s tím, opravte co je potřeba a pak mi udělejte STK. To se pak nestačíte divit, co tam "preventivně" vyměnili :-D