Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lze dát plovoučku na parkety?

Zdravím. Chci dávat v jedné místnosti novou podlahu a nevím si rady, jaká varianta by byla nejlepší. Jsou tam staré parkety, které jsem chtěl původně nechat zrenovovat, ale z toho jsem nakonec vypustil. Napadlo mě, jestli je reálné parkety vyfrézovat do roviny, zatmelit je, ať nevržou a dát na ně plovoučku. Dle mého názoru si myslím, že by to bylo rychlejší a možná i cenově lepší řešení. A nebo prostě parkety vytrhat, nechat vylít a položit PVC? Jde mi především o čas a nerad bych dal za podlahu třeba 40 000 a pak mi někdo poradil, že to šlo udělat jinak a levněji. Má se na to přijet podívat technik, ale už jsou to dva týdny a pořád se neozývá. prý toho mají moc :(

úplně nerovné nejsou, jen některé jsou trochu propadlé, ale to by snad nevadilo. Jde o to, že někde by mohla být prohlubeň a pérka na plovoučce by pak mohla popraskat. Na parkety jsem změnil názor, protože se mi nikdy moc nelíbili, ikdyž jak jsem se byl dívat u pár známých, co parkety renovovali, tak to vypadalo pěkně. Mě moc nesedí odstín a měl jsem v plánu je nalakovat na šedou barvu, ale to už se teď prý moc nedělá, protože to u starých parket nevypadá pěkně.

Také bych řekl, že je třeba zjistit proč se podlaha propadá. Vylitím bys to jenom víc zatížil a všechno zhoršil. Pozval bych na to nějakého stavaře aby to posoudil, nejlépe statika. Zatím se podívej o patro níž jak tam vypadá strop.