Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Unik vzduchu z kompresoru.

Ahoj, chtel bych poprosit o radu. Predelavam si v dilne kompresor, pridavam si druhy agregat kvuli rychlejsimu plneni, sehnal jsem ten samy co uz tam mam (Jikov 443 614). A ted k problemu, tento druhy agregat mi pri dofoukani nadoby na pozadovany tlak (7bar) a nasledne vypnuti tlakoveho spinace utika pres odvetrani klikove hridele. Neni to moc ale po chvili mi to vyprazdni cely vzdusnik. Nevite v cem muze byt problem? Druhy agregat mi toto nedela. Nevite jak je to tam reseno pod hlavou? V rozkresu jsem se dival ze jsou telesa ventilu, ale netusim kde je sehnat jako nahradni dil. Prikladam foto kudy to utika. Dekuji za kazdou radu.

[1WE8.jpg]
[1WE9.jpg]

Dobrý den pokud to vyprázdní vzdušník tak je to dost,kompresorový ventil není konstrukčně na toto stavěný, doporučuji osadit na vstup jímky zpětný ventil,klapku, únik na kompresoru pak vadit nebude,naopak zajistí lehký rozběh motoru,pak sledovat úbytek oleje,pokud by byl velký tak řešit repasy kompresoru

Netěsní výfukový ventil, proto jde vzduch zpátky do válce a netěsní ani pístní kroužky, proto to znatelně utíká spodem. Takže zabrousit/vymenit ventil a zkontrolovat stav válce, pístu a kroužků.

Dobrý den tyto typy kompresorů se používali v hospodách na tlakování sudů a vždy měli zpětný ventil na výstupu , vlastní planžetové ventily nejsou konstruovány pro dokonalou těsnost zpětný ventil je dlouhé pozinkované šroubení většinou instalované přímo do hlavy kompresoru před odlučovač oleje je v něm pružina a plastová ( někdy gumová ) kuželka a ta již zpětný tlak spolehlivě udrží , nemáte ji na tom prvním kompresoru? jinak jen málokterý udrží zpětný tlak , i nové pístní kroužky časem protitlak propustí ,za chodu jsou mazány a dotěsnovány olejem který tam po zastavení chybí . doporučuji na vstup do jímky osadit zpětnou klapku a bude vyřešeno. je to řešeno i tady https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/10227-kompresor-nuair.html