Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová trouba

Poradí někdo, co dělat, když knoflík, kterým se pouští a reguluje přívod plynu do trouby, nedrží v pozici při zapálení plamínku a vyskakuje, takže plamínek v troubě pak zhasne a hoří jen v případě, že knoflík držíte pořád rukou zatlačený?
Děkuji.

Dobrý den , číštění termočlánku nepomůže je třeba očistit připojení k elektromagnetické pojistce v ovladači trouby , ,na to je potřeba sejnou varnou desku a zezadu ventilu , opatrně povolit šroubení k termočlánku , aplikovat kontaktní sprej a znovu lehce dotáhnout ( jako žárovku) je tam velmi malé napětí a každý odpor znamená snížení síly přídržného elektromagnetu