Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Striekacia pištoľ na farbu

Ahojte,

Chcel som sa poradit ohladom kupy striekacej pistole na farbu.

Kazdy rok travim vela casu natieranim drevenych veci okolo domu (zahradny domcek, ploty, zahradny nabytok...)

Chcem napisat Jeziskovi, aby mi doniesol na vianoce takuto pistol.

Ake mate skusenosti so striekacimi pistolmi? Je nieco na co treba davat ovzvlast pozor?

Dopredu vdaka za akekolvek rady.

J

Stříkací pistole má opodstatnění, pokud stříkáš obdobné nebo stejné výrobky, stejným nátěrem a stříkáš je v prostoru který není ovlivněn počasím (vítr, déšť, změna teploty). Pokud se týká natírání okolo domu tak jak píšou v předešlých příspěvcích, můžeš si to ulehčit válečkem. Další věcí je že ne na všechny barvy je stříkací pistole vhodná.

Pokiaľ budeš predsa len kupovať striekaciu pištoľ - vyhľadaj si takú, ktorá má možnosť regulácie trysky. Často sa predávajú len také, ktoré majú nastavený základ - striekanie na široko (prakticky kruhová plocha), ale sú aj také, kde sa dá tryska nastaviť tak, aby striekala "v páse", prípadne také, ktoré majú sadu výstupných trysiek.

Hľadaj vibračné pištole na el. magnet IS siete o frekvencie 50Hz / 230V s vymeniteľnými priemermi trysiek, od čisla 0,5 po 4, podľa hustoty zriedenej farby.

https://naradieshop.sk/8595126977258/25975/striekacie-pistole/extol-craft-412114-striekacia-pistol-110w

https://www.uni-max.sk/produkty-sk/vypredaj/striekacia-pistol-asg-120

Na domáce prskanie bohate stačí, dokonca aj na malovky interiéru neabrazívnou zmesou farieb, len toho riedidla na čistenie, prepláchnutie útrob po práci sa minie fest. Ideálne je na úplný záver priamo do piestika po čistiacom riedidle po práci nakvapnúť ako bonus nejakú mastnotinu, stačí čistý motorový olej alebo sprej WD40 a nechať preprsknúť otočenú pištoľ dole hlavou, aby piestik, ako aj pružinky v tryske s plastovou koncovkou časom farbou nezaschol zablepeptnaný v titánovom, západnom, americkom, kapitalistickom puzdre.

Ak má táto pištoľ "ihlu" s tryskou na konci v patričnej dĺžke mosadznej, ohybnej rúrky, je možné pohodlne striekať napríklad do hlbín nedostupné dutiny, nápravnice, karosárske dielce, ako aj samotný podvozok vozidla vhodnými prípravkami proti korózii. (Ježíško bude mať z teba v podobe starostlivého tatíčka radosť, ak mu tátoša takto ošetríš nejakým transparentným, voskovým Rezistinom ML). Hustýýý.