Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uspora energie vypinat kotel?

Napíš do gúgla napr. "programovatelny termostat" a vyberaj. Zvyčajne sa nastavuje, prepína, medzi komfortnou a úspornou teplotou (ten mesiačik) v týždennom programe, každý deň niekoľko intervalov a mala by tam byť ochrana proti zamrznutiu, či režim dovolenka. To by mal mať každý normálny termostat. Opcie ktoré vyberáš:
- bezdrôtový alebo drôtový spôsob pripojenia ku kotlu (bezdrôtový termostat má odoberateľný panel, ktorý prenášaš voľne v celom dome)
- prístup cez bluetooth (ovládanie z mobilu v rámci domu)
- prístup cez wifi (kontrola kotla a teploty v dome zo vzdialeného miesta cez mobil (napr. z práce či dovolenky, alebo z auta pri návrate domov). Nutná je wifi LAN v dome
Termostat riadi len teplotu v jednej miestnosti (referenčná miestnosť). Ostatné miestnosti (ak treba) riadiš lokálnymi termostatickými hlavicami, ktoré ideálne sú tiež programovateľné a vybavené opciami podobne, ako samotný termostat. Ak sa vynasnažíš, tak v google nájdeš súpravu termostatu a termostatických hlavíc ktoré navzájom spolupracujú. Nie je to však podmienka. Každé rozumne vynaložené euro v tomto smere sa ti zaplatí už druhom či treťom mesiaci používania.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny

loading...