Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pokud popel v popelnici hřeje (víc jak 37 stupňů) tak ti to nevezmou. Nikdo totiž neví zda tam někde… nový
nerady 13.10.2020 22:56
nerady
Teplotu popela určitě neměří, ale když vidí, že se z popelnice čoudí, tak ji nevezmou. Jo klasické K… poslední
ml1 14.10.2020 11:54
ml1

Pokud popel v popelnici hřeje (víc jak 37 stupňů) tak ti to nevezmou. Nikdo totiž neví zda tam někde není žhavé ložisko a nechytne jim KUKA vůz. Pokud ti to vadí, tak si pořiď víc kbelíků na popel a do popelnice dávej jen studený popel. Uvědom si že pokud to chytne tak se to nedá bez vysypání hasit a škody lezou do statisíců. Nejlépe je to pak vysypat a hasit před domem kde byl žhavý popel naložen a to by si asi nechtěl.

Teplotu popela určitě neměří, ale když vidí, že se z popelnice čoudí, tak ji nevezmou. Jo klasické KUKAvozy, to byly pojízdné spalovny, těm požár tolik nevadil, ale těm novějším už jo a to nemluvím o dnešní sofistikované technice.
Já naštěstí jezdil v létě (letní brigáda), takže opravdu popelových popelnic bylo na prsty jedné ruky (měli jsme na trase dvě kotelny a ty se samozřejmě chovaly spořádaně, za to dost výživných s trávou, cihlama, kamením, jablky...), ale vyprávěli spolupracovníci různé zážitky, jak hasili auto. A taky o lidech, kteří to zalévali vodou, takže z toho byl ledový válec, ktewrý kromě toho, že byl těžký, ani nešel vyklopit. V zimě bych to fakt dělat nechtěl.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru