Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký jistič pro el. sporák?

Dobrý den,
přestavuji byt, dělám nové elektro rozvody a budu kromě stávajících malých spotřebičů nově mít na elektřinu sporák a troubu (doposud byla na plyn).
Podávám žádost na zvýšení příkonu na 25A. Stačí jednofázový jistič, nebo mám žádat třífázový?
Děkuji!

Měl jsem za to, že jednofázové přípojky se dávno nedělají (s výjimkou nějakých opravdu drobných odběrů).
I 3x25A je dost málo, i když sporák se do toho vejde. Na sporák se obvykle dává 3x16A, ale to když je hlavní jistič 32A, takže bude potřeba zkotrolovat, jestli bude zachovaná selektivita (aby zkrat na sporáku nevyhodil celý byt, nevím nakolik je to povinné, ale určitě to nepřispěje k pohodlnému používání).
Pokud bude někdo dělat revizi (předpokládám, že při změně hlavního jističe na vyšší je to nezbytné) je dobré se poradit s ním, ani tak to nebude bez problémů (když nám rekonstruovali elektriku v práci, měli jsme několik sezení s revizákem (byli jsme tam jako budoucí uživatelé, ale hlavní byla firma, která to bude provádět), který rovnou říkal, co je a co není možné a přesto se tam revize dělala asi až na třetí pokus).

Máme 3x25A a ještě se nám nepovedlo to přetížit... už jsme měli i extrémní situace (manželka pekla v troubě a vařila na sporáku, do toho jela pračka a myčka a já na zahradě svařoval trafosvářečkou) a jističe nevybavily. Ale tak je pravda, že pokud jsme se s myčkou, pračkou a svářečkou nepotkali na jedné fázi, tak by neměl být problém.