Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeplněné sudy s kvasem

Zdravím,
dal jsem do beček švestky a asi jsem to úplně neodhadnul. Začalo to kvasit a trošku to přetíká. Další bečku nemám. Nevíte, kolik toho může přijít v niveč? Za jak dlouho to přestane přetíkat?

Nerieš, trocha straty kvasu ťa nezruinuje. Hlavne, aby ti nespravil pretečený kvas doma, v pivnici, kuchyni, spálni, špajzi, garáži, bordel.

Prekrývaj vrch pevným igelitom stiahnutý k bečke napríklad hrubou krajčírskou gumou určenou do gatí. Igelit sa iba podvihne, naduje od "koláča" kvasu do doby, než nesadne.

Nechávaj bečky vonku, pod prístreškom, aby na ne nepálilo denné slnko, ono sa v noci ochladí, kvas sa utíši.

Když to překryje igelitem, tak unikající oxid uhličitý v jednu chvíli vytvoří takový tlak, že to urve a kvasem bude vymalováno. Musí tam mít hadici, ideálně s tzv. "kvasnou zátkou", čili jedním koncem v PET lahvi s vodou.