Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štěnice

Dobrý večer. Mám dotaz. Asi před půl rokem jsme se přistěhovali do jiného bydliště a bohužel jsme po par měsících zjistili, že máme v bytě nevítané hosty. A tím jsou štěnice. nevíte prosím jak se jich co nejlépe zbavit?
Firmy jsou drahé a bohužel peněz na rozhazování také moc není. Děkuji

Docela Vás lituju. Příbuzní to mají v bytě už několik let. Pokud je to v bytovém domě, je potřeba, aby se domluvily všechny partaje a nechaly udělat postřik deratizérskou firmou najednou, protože štěnice vám budou přelézat škvírami z jednoho bytu do druhého. Postřik je zapotřebí pravidelně opakovat. Pokud si chcete alespoň trochu ulevit, pomáhá prý tento sprej, který funguje po nastříkání až 6 týdnů. Já jsem si ho začal kupovat také, protože funguje proti veškerému lezoucímu a létajícímu hmyzu a díky velikosti 750 ml je za docela slušnou cenu. Nedávno ho dokonce zlevnili, myslím, že skoro o 100 Kč. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/final-universal-750-ml-biocid-sprej-na-hubeni-cmeliku-lezouciho-letajiciho-hmyzu-molu-p18260/

Jestli až po pár měsících, tak jste si to odněkud přitáhli, nebo toto přišlo od nějakého souseda z baráku, když je to až po několika měsících.
My jsme si to přivezli asi z dovolené. Použil jsem tuto dýmovnici dymovnice-proti-hmyzu-147-html a byl klid. Ale pokud toto je od sousedů, tak se toho nezbavíte, pokud oni rovněž neprovedou deratizaci.

z vlastní zkušenosti bych doporučil takový pudr. Není to toxické, jen to ty potvory vysuší. Sype se to kolem postele, na postel pod prostěradlo a tak. Pod madračku, do konstrukce postele. A člověk dělá v noci návnadu. Štěnice žere nohama, takže jak leze přes pudr, dostane se mu do "huby"a vysuší ho to. Jak se nenapije, nemůže se rozmnožit. Aplikuje se to 4 týdny a pátý je pro jistotu. Je to kvůli době líhnutí a vůbec rozmnožovacímu cyklu, aby se pokryl celý i s rezervou.

Fakt to zabírá. Měli jsme to v Británii v činžáku. Koupilem to za asi 20liber(700?kč). Taková litrová butelka, rozprašovač a nálevka.

Hledej badbugs powder. Když tak sem hoď co si našel a povím ti, esi bych do toho šel. Vypotřeboval jsem asi půlku. Zbytek jsem si milerád nechal. Mám to už asi 10let. Furt je to sypké.

Měli jsme v tom bytě i šváby. Hnus na na šestou a to celé ještě na třetí. V kuchyni, ložnici, záchodu. Všude se ty svině mýhaly. Měli jsme už takovou stihu. Lanlord nám rozdal lepové pasti. Za 2 dny byly plné. Tak jsem koupil takový hnědý jed na ně v injekční stříkačce. Dává se taková špendlíková hlavička na co nejvíce míst. Aplikoval jsem večer. Za 15min.jsem se šel podívat do kuchyně a už tam hodovali :) Ráno ještě nic, ale odpoledne už bylo tak 50mrtvých tělíček po bytě. Dalších několik dní jsme nacházeli tak dalšich 200ks. Psychicky ti švábi byli 100x horší než štěňátka.