Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinovaný bojler?Je nutné použít oběhové čerpadlo ?

V rámci el.úspor chci zakoupit příští rok kombinovaný bojler.V současnosti mám ohřev vody v bojleru pouze na noční proud.
Chci provést napojení na kotel DAKON -DOR 32 + el.ohřev na noční proud.Je nutné/výhodné/ použít čerpadlo nebo lze používat
současný samotížný systém.Výrobce kombinovaných bojlerů -Tatramat nebo Dražice ?

Ohřev kombinovaného bojleru funguje i na samotíž, samozřejmě při vhodné vzájemné poloze a správně zvolených přívodních trubkách. Pokud v topné sezóně ohříváte vodu v systému alespoň na 60 stupňů, tak to bude fungovat bez problémů. Mě takto dražický bojler fungoval roky, ale s postupným zateplováním domu to dopadlo tak, že voda bojler teď už neohřeje a tak trvale běží na noční proud, propojení z kotle slouží už jen nárazově.