Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem heraklit

Dobrý den ,poradˇte prosím,v ložnici se odlouplo kus zdi u spodu ,zedˇ je heraklitová a z druhé strany koupelna a kachličky,co dát do malty proti vlhkosti ,Díky

Dobrý den.
Z dotazu není zcela zřejmé, jestli má malta zabránit pronikání vlhkosti, nebo má odolávat vlhkosti. Zabránit pronikání vlhkosti bez dalších stavebních úprav nedokáže žádná malta, jak již bylo sděleno v předchozích odpovědích.
Zcela odolávat vlhkosti malta také běžně a trvale nedokáže. To dokáže jedině dobrý beton, ten "přežije" i pod vodou. :-)

Já jsem nastavoval kus 15 příčky v kuchyni po rekonstrukci plynové přípojky extrudovanám polystyrenem. Na to nalepil kus perlinky a navrch obkladačky.Ten polyš jsem dal proto že v případě nutnosti nebudu bourat příčku z dutých cihel ale polystyrenovou .Pokud toho nemáte moc a říkate na dobu určitou tak bych to provedl takto.Extrudovaný polystyren je vodě odolný.Má také slušnou pevnost.Možná tak vyřešíte váš problém.