Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chov brojlerů ?

Cena masa neustále stoupá,rozhodl jsem se zkusit pěstovat brojlery./nákup brojlera 1kg/cca 60 kč/ dokrmit a ,,vyčistit" jej,
máte s tímto zkušenosti ?/krmení,jateční hmotnost,další všeobecné informace/.
Poznámka: Chov králíků jsem zrušil/nerentabilnost/-zmutovaná myxomatóza a další nemoci/.Hledám využití pro králíkárnu-napadá mne jediné
chov brojlerů.Nebo máte jiný nápad ?!?Myslím,že tato otázka bude zajímat povícero vesnických chovatelů.
Předem děkuji za praktické zkušenosti.

Brojlery chovám cca 4 roky po té co my slepice jednou sezrala kuna a po druhé liška. Slepice běhali na volno po louce a nechtěl jsem dělat ohradu.
Přemýšlel jsem co s novým zatepleným kurníkem.
Zkusil jsem brojlery a zůstal u nich. Chovám je zavřené.
Poprvé jsem si myslel ,že to jde bez krmných směsí, ale nerostli a známý, který jich má kolem 150ks mě z tohoto omylu vyvedl
Teď kupuji cca 3- 5 denní, krmim Br1, Br2, a místo Br3 už dávám chleba, pšenici, šrot, brambory atd. Aby se kurata tzv. Vyčistili. Zabíjím tak za 60 dní a mají v průměru 2,5 kg čisté vykuchané. Cenově to vyjde jako kuře v akci v obchodě, ale kvalita masa nesrovnatelná
Krásně pevné maso, ne jak smradlavé bláto.
Pokud Pavle chceš a bude te něco zajímat můžeš napsat i SZ.