Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikro dírky v kohoutku od umyvadla

Zdravím, v kohoutku od vodovodní baterie v koupelně se mi udělali mikroskopické dírky, pravděpodobně od rzi nebo vodního kamene. Je jich jen pár a jsou opravdu malé, ale uniká přes ně pod velkým tlakem voda. Dá se to nějak něčím zalepit? Nechci vyměňovat celý kohoutek, už jen proto že jsem v podnájmu. Díky

U mě teda těch pár korun znamenalo asi 300, ale když to vezmu v porovnání s cenou baterie 1500 (tehdy byly jiné ceny, dneska by to možná stálo polovinu, teda aspoň baterie, náhradní díly jsou drahé, protože jsou k bateriím, u kterých se to vyplatí), pořád je to za babku. Nejlepší je vzít ramínko s sebou, mělo by jít odšroubovat rukou, stejně tak to nové neni dobré utahovat kleštěma.
U ramínka jsem dlouho soupeřil s těsněním, původní se rozpadlo, já koupil nové, to tam nejdřív nešlo a když se tam dostalo, nešlo s ním otáčet, a když už s ním šlo otáčet, tak teklo. Tohle se opakovalo několikrát, až jsem s tím došel do prodejny instalací a tam mi prodali úplně stejné těsnění (jen 3x dražší, ale jestli má stát korunu nebo pět to je jedno, takové drobné neřešim, horší je když kartuš místo stovky stojí tři), jaké jsem tam dal mnohokrát, nebo si to aspoň myslím, a od té doby je už víc jak rok pokoj (asi to co prodává železářství pod názvem těsnení pro výtokové ramínko se nějak liší, opravdu nevím).

Měl jsem stejný problém s ramínkem v kuchyni. Lehce jsem dírku večer potřel obyčejným vteřinovým lepidlem a ráno bylo po problému. Samozřejmě jsem ho před tím pořádně umyl a odmastil. Funguje mi to tak už přibližně měsíc.