Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení varné desky ARDO do sporáku

Dobrý den,
mohli by jste mi někdo nafotit konektory od varné desky do sporáku ARDO model 6VEOEE, Type FN60-2CC, výrobce TECHNOGAS Spa.
Nebo jestli máte servisní dokumentaci s popsanými dráty.
Známý si jej dopojoval sám a nevěděl že se vytahují celé konetrory, takže vyšrouboval dráty.
Fotky co mi k tomu poslal naleznete tady:

No oni jsou většinou ještě svázané do 4 svazků plus nějaké volné dráty. V každém svazku je Modrý a Hnědý, někde navíc bílý nebo černý, případně oba.
Navíc jsou tam barevné bindry, takže odhadem každý svazek patří do svorkovnice podle barvy bindru, ale kam do ní dráty netuším.
Je tam 5 svorkovnic po 4 svorkách, ale tolik drátů tam není.

Nechci něco jen tak zkoušet abych to nedopálil.
Z toho obrázku od Mory nejsem vůbec chytrý, navíc i když to bude podobné, nebude to stejné.
Bohužel servisáka už tam měl a dozvěděl se že k tomu nemá nic a od oka to opravovat nebude.

Jestli ti ten obrázek od mory není jasný, hledej opraváře, ne vyměňovače dílů. Pokud otevřeš desku, budou tam kabely přesně jako na obrázku - na jednotlivé spirály plus přívod fáze. Je to vystižené i podle tvaru těch svorkovnic na topném hnízdu. Nějaké vodiče jsou pro doutnavku ukazatele teploty. Dva jsou volné pro verze s přepínáním malá-velká plotna, nebo prostě to tak vyšlo.
Stejně tak se dá dohledat, který kabel z připojovací svorkovnice kam vede do přepínačů.
ARDO tu nemá zastoupení, ale některé servisy nabízí opravy.

No nepovažuju se za opraváře sporáků, ani měniče dílů nejsem. Když něco opravuju tak vím jak to funguje a proč něco dělám a je jedno jestli opravuju zesík nebo mikrovlnku.
Chápu jak to funguje, jedna fáze jde na termostaty pro rozsvícení kontrolek a dvě plotýnky, druhá pro další dvě plotýnky, k tomu se připojují nuláky. Pár desek jsem měl otevřených, když jsem měnil plotýnky a podobně.
Ale na to nepotřebuju takovýhle obrázek.
Bohužel mi to neřekne jak ty dráty zapojit bez rozebírání desky. A když už desku rozeberu, tak se doměřím toho co potřebuju, ale na to jsem se nemusel ptát.

Otázka tedy zněla spíš dokáže někdo poradit se zepojením aniž bych to celé rozebral?
Předpokládám že 4 svazky drátů jsou prostě fáze a nulák jedné plotýnky, případně druhý okruh u dvou plotýnek co mají 12 kroků místo 6.
Hlavu mi dělá pátá (zelená) svorkovnice a zbylé dráty mimo malé svazky. Podle dnešního telefonátu jich je 6 volných, já z obrázku myslel že 2, tak uvidím.
Každopádně jsme domluvení na pátek že se mu na to podívám.

Elektrikář co mu dělal rekonstrukci bytu mu řekl ať si sporák sám odpojí a rozebere kuchyni že mu ji pak zas zapojí. Ale když viděl ty odpojené dráty, tak couvl. A servisák to nechce opravit, nemá dokumentaci a prý je to staré a nevyplatí se s tím ztrácet čas.
Že udělal blbost ví majitel sám na to jsem se nemusel ptát na foru.
Takže já byl taková poslední záchrana jestli si na to troufnu.