Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytápění el.kotlem

Dobrý den.Prosím vás jak asi silný el kotel ,když krbová vložka má 12 kw.a vytopím v pohodě starší rodinný barák a ze zdr.důvodů musím přejít na el.plyn u nás není a nebude . Topenář má cas až za měsíc .Děkuji za názory.

Bez dalších údajů se na otázku špatně odpovídá. Jaký prostor, které místnosti, elektrokotel bude bude běžet jako přímotopný či akumulační, z čeho a jaká je síla zdiva, podsklepení, zateplení stropů, jaká okna atd. Nejlepší bude si najít projektanta, který ti to spočítá.