
Vytápění el.kotlem
Dobrý den.Prosím vás jak asi silný el kotel ,když krbová vložka má 12 kw.a vytopím v pohodě starší rodinný barák a ze zdr.důvodů musím přejít na el.plyn u nás není a nebude . Topenář má cas až za měsíc .Děkuji za názory.
Bez dalších údajů se na otázku špatně odpovídá. Jaký prostor, které místnosti, elektrokotel bude bude běžet jako přímotopný či akumulační, z čeho a jaká je síla zdiva, podsklepení, zateplení stropů, jaká okna atd. Nejlepší bude si najít projektanta, který ti to spočítá.
kw ako kw, ked stačila 14kw vložka tak by mal stačit aj 14kw kotol?
Bez místní prohlídky a výpočtů, nelze dát přesnou radu.
Na vytápění objektu nemusí být velký kotel, ale na přípravu užitkové vody již ano.
Vy nepočkáte na topenáře?
Nějak tomu nerozumím.Pro naší čtyřčlennou rodinu celá léta stačí na teplou vodu 80 l bojler s příkonem 1-2 kW,který ohřívá 8 hod.To je okolo deseti procent uvažovaného příkonu/výkonu.To přece není rozdíl velký a malý kotel?
Ještě mě napadlo,že tazatele chápu že nepočká na topenáře,protože nejlepší obrana před živnostníky-zloději,a že jich je,je získat co nejvíce informací z různých zdrojů.A při jednání nebýt za pitomce.
Podíval bych se na kotlíkové dotace a možnost jejich využití.
Topení do akumulace: odkaz
Kolik kilovat má krbová vložka celkově (voda+vzduch), kolik hodin denně topila?
Jaký tarif na odběr elektřiny budete mít, neboli kolik hodin za den může běžet elektrokotel?