Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvzdušňovací ventil topení.

Ahoj. Možná pro někoho úsměvná otázka, ale je lepší se zeptat, než to nějak zkusit a vytopit 6 pater dolů. :-).
Máme tohle starý topení a potřebuji to odzvdušnit. Na jiných topenich bylo to plastové kolečko. Tady na tom starým si nejsem jistý, zda to mám vzít normálně klíčem u toho ventilu a nebo potřebuji nějaký ten vnitřní, co jsem viděl na netu?

Jak píše Moas, povoluje se jen vnitřek plochým šroubovákem. Drážka je dost vyžvejkaná a závit může být zareznutý, takže to půjde blbě. Pomalu povolovat a začne syčet vzduch a později vytékat voda tou spodní trubičkou. Lepší je odvzdušňovat když se topí - nevím, jestli máš čerpadlo nebo samotíž?

//edit:
Nafotil jsem ti, jak vypadá ten "červík", kterým se odvzdušňuje. A pro inspiraci - nechal jsem si od kamaráda vyrobit repliku, která jde otáček rukou. Některé radiátory totiž "šikovný" topenář namontoval do výklenku pod oknem, že nebylo téměř možné se dostat z boku šroubovákem k ventilu.

[91027-odvzdusneni1-jpg]

[91028-odvzdusneni2-jpg]