Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde sehnat slabý plech?

Hodil by se mi slabý plech, podobný z jakého jsou třeba plechovky od piva a nápojů. Velký asi jako formát A3.
Kde něco takového sehnat a na co se ptát?

BTW: Zkoušel jsem rozstřihnout plechovky od piva, na plech od Prazdroje se magnet nechytá, na plech od jiné značky se magnet chytne. Mně celkem nezáleží na tom, z jakého materiálu je,

Dobrý večer,tiskárny používají slabé plechy,dost velký formát,tuším hliník,kámoš to kdysi vozil kamionem,tak jsem to viděl.Co z toho bude?Přesný rozměr?Bývá to u nás v kovošrotě,vozí to tam strojobal.Před dvěma měsíci tam toho bylo dost,dělal jsem z toho stříšku na velké ptačí krmítko,je to pokovené,krásně se dá pájet,je to potravinářský plech,není to nerez,prostě z toho dělají plešky na cokoli.:-)

Jste docela srandista,tazatel hledá hodně slabý plech,jako potravinářský,nebo co se používá na stínění v elektronice.Něco doma mám,ale né tak velký kus.Potřebuji znát přesný rozměr a sjedu do kovošrotu,mám tam kámoše,snad to tam ještě bude,moc nevyvážejí.Klidně pošlu poštou,nebo zásilkovnou.:-)

Možná by vyhověl alukryt plech ze střechy ovšem je větší a silnější.
Další možnost je okopávací plech na dveře, ale jsou dost drahé i když slabší než alukryt, dělají se se samolepicí folií.
Pak je tu možnost ulovit ve sběrném dvoře velkou pikslu od zrnkového kafe pro hospodské kávovary nebo 5l soudek od piva.

Schválně jsem si kvůli vám otevřel pivo :-) Plech má po oškrábání laku 0.075 mm, to se nebude shánět úplně snadno. Ale zase když je vám jedno, jestli to bude ocel nebo hliník, tak asi bude i určitá tolerance v tloušťce. Zkuste říct na co to má být, třeba mě něco napadne. Zatím je tomu nejbližší plech na planžety používaný ve výrobě plošných spojů, ale ten bude drahý protože je ze speciální oceli. Jestli z toho chcete stříhat menší kousky, tak do 100 mm šířky, tak by šel použít plech na podkladové planžety, ale tam zase platíte za velmi přesnou tloušťku kterou možná nevyužijete. Jinak samozřejmě není problém to vcelku levně koupit od nějakého průmyslového dodavatele, ale ti neprodají méně než celou tabuli a to pak zaplatíte za dopravu (nebo za to, že tam zajedete a přepižláte to nůžkami) násobně víc než za ten plech :-)