Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkušenosti s "vysavačem s vodním filtrem"

Dobrý den!
Máte někdo zkušenosti s vysavačem s vodním filtrem? Rekonstruuji barák za plného provozu, kdo to zažil, ví o čem píšu. Prachu hromady a když zapnu jeden vysavač, z jedné strany ho nasaje a z druhé ten nejjemnější vyletí. Pak mám jiný na sáčky a ten zase po 5 minutách už nic nebere, ač sáček je prázdný, tak je tím prachem utěsněný. Proto chci pořídit nový vysavač, ale takový, který by si dal rady právě s tímto jemným prachem. Našel jsem nějaké s HEPA filtry a tak, ale pořád si myslím, čím jemnější filtr dám, tím dříve se mi zanese (jako ty jemné sáčky), vysavač ztratí výkon a zase nic nevysaju. Narazil jsem právě na vysavače s vodním filtrem, ale nevím jak moc tomu můžu věřit. Pokud to opravdu nějak pobere ta voda, bylo by to fajn. Našel jsem třeba toto https://www.datart.cz/vysavac-podlahovy-thomas-cycloon-hybrid-pet-friends-bily-oranzovy.html?gclid=Cj0KCQjw7ZL6BRCmARIsAH6XFDIry8YSbO7iXXqOnalLXeq1-kBo2wB_QMK2T8yc_D4PpuHU1QHw0lQaApd0EALw_wcB . Líbí se mi tam, že to má nějaké výměnné nádobky, takže výlévat nebudu muset chodit s celým vysavačem, ale půjdu jak se sáčkem do popelnice, no a nakonec i ta cena se mi nezdá vysoká (pokud by to opravdu zachytávalo i ten nejjemnější prach).

Proto máte někdo nějaký zkušenosti s tímto, nebo jiným vysavačem s vodním filtrem?

děkuji

Koukám co se všechno dneska nedělá. Já když jsem byl v učení, měli jsme v opravě něco principem podobného, trošku vyššího, vypadalo to jako kotel (nebo popelnice) přivařenej na růdlu. Tehdy jsme tam převíjeli motor (2 kW), protože byl spálenej. Taky to bylo na nějaké haly a zapínalo se to do trojfázové zásuvky, což by asi pro domácí použití byl problém.

Třífázové vysavače stále existují, i když už se spíš dělají jako asynchronní s měničem. Jeden takový mám, je krásně tichý a vysává úplně všechno, špony, olej, písek, cokoliv :-) Je to ovšem průmyslová záležitost, velký jako kráva, s vlastním vozíkem :-)