Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký robotický vysavač ?

Ahoj, moje drahá polovička začíná lenivět a tak, že prý ji mám pořídit robotický vysavač. Chci se poradit jaký vybrat? Finančně limitován nejsem, uvažuji mezi iRobotem a Robzone, ale může být i jiný. Úklid bude v třípokojovém bytě s komorou 80 m2. Pokud je to dobré, chtěl bych i funkci vytírání, tj. možná i dva samostatné kousky (v případě iRobota). Vysypávací stanice? Nabíjecí stanice? Vše pro co nejpohodlnější a nejméně obslužnější provoz, samozřejmě s důrazem na výkon úklidu. Poradíte, který vzít?

A chlupaté zvíře máte? :-)
Podle toho složení jde zejména o vytření, že. Osobně jsem pro podobné složení podlah vybral Roborock S5 Max. Hlavní důvody jsou velký objem zásobníku na vodu a možnost nastavení a ovládání přes aplikaci (i vzdáleně, takže může uklízet, když nejste doma a zavolá vám tchýně, že chce přijet). Vysává to u mě zejména kocouří chlupy a mopuje - tam je jedna nevýhoda, a sice to, že nejsou v balení přibalené náhradní mopovací hadříky, je tam jen 1.
Jsem velmi spokojen, zatím jediný problém je IKEA křeslo POÄNG, na které ta mrcha neustále najíždí, ale nedokáže ho přejet.
Jinak počítejte s tím, že nepřejede prahy vyšší, než cca 2 centimetry.

Pokud by vás cokoli dalšího zajímalo, ptejte se. Jen pro info: dříve jsem měl možnost zkusit robotický mop iRobot Braava 380 a ten neměl zdaleka takové výsledky, jako tenhle Roborock. Důvodem bylo to, že nečistoty sbíral jen do hadříku, takže v případě úklidu větších ploch vlastně jen roztíral špínu (ale zase byl tichý).

Robzone jsem měl. Teď mám Roborock od Xiaomi a je to nesrovnatelné.
Proti RobZone je to 100 a 1. Robzone neuklízí systematicky, spíš to vypadá, že chaoticky popojíždí po místnosti a často jsou tam místa, kam nezajede. Roborock objede okraje a pak systematicky místo vedle místa uklidí.
iRobot neznám.

Když se koukám na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=stZergiP_fc
tak Roomba 981 ve srovnání s Roborockem 5, co se týká navigace moc rozumu nepobral. Aby se zastavoval tím, že narazí do zdi... Takto se choval i Roomy od Robzone - narážel do všeho.

Roborock má nahoře "radar", takže si neusále mapuje prostor okolo. Nejprve objede místnost okolo, takže vysaje podél zdí, pak to systematicky pojezdí místo vedle místa. V Aplikaci je uložena cesta, jak putoval po místnosti. Rychlost pohybu a sílu vysávání si řídí podle povrchu. Na koberci přidá sací výkon, samozřejmě tohle vše jde nastavit v aplikaci.
Dokáže se "zvednout" a "snížit", takže mu nedělá problém přejet 3cm práh, neuvázne pod nízkým nábytkem - sníží se a vyjede.

Roborock nemá stanici, kam by si sám "odložil" obsah nádržky. Ale ta se dá otevřením poloviny horního krytu jednoduše vyjmout, odnést ke koši a vysypat.

Rozdíl mezi S5 a S6 je v tom, že S5 zvládne zmapovat jedno patro, S6 víc pater a pozná, kde jsi.
Zmapovat znamená, že si v apce uložíš mapu, nastavíš no-go zóny apod.
Pokud nemáš víc pater, nebo si nechceš až takto hrát, stačí S5.

Manželka se k němu chová tak, že jej chytne, někam strčí a tam jej pustí, takže uložené mapy nepoužívám. Jinak si můžeš byt rozdělit na zóny, naplánovat uklízení pro každou zónu (pokoj) zvlášť apod. Takže odejdeš do práce ,vrátíš se a máš uklizeno.

No on je v nabídce Roborock S6, Roborock S6 Pure, Roborock S6 Max V, Roborock S5 Max, Mi Robot Vacuum Mop, Mi Robot Vacuum Mop Pro a Roborock Sweep One S50.. čistě Rocborock S5 už tam není. Tak prosím, který teda vzít? Jde mi o to, že na heuréce třeba někdo kdo měl S5 nadával na S6 atd., tak proto se ptám. Patra nemám, jde to do panelákového bytu.

Takže děkuji všem za rady. Vzal jsem Xiaomi Roborock S5 MAX. BTW: Byl v tom eshopu o 4000 Kč levnější než na ALZE! Tj. skoro o polovinu ceny, WTF?
NEvýhody na které jsem byl uporozněn a možná se někomu, kdo to tu bude číst bude hodit:

Nelze prý zadat ať uklízí konkrétní zónu tj. např. jen obývací pokoj, to umí prý až S6ka. Ale v návodu co k tomu mám, zatím jsem četl jsem český, což je takový home-made, tam tato funkce popsána je. Tak jsem zvědavej, až to zapnu.

Pozáruční servis mimo ČR.

Hele, tak není to špatný, ALE měl jsem vzít Roborock S6 MaxV, který prý má kamerky a pozná kabel nebo psí hovno a nenajede na ně. Udělám si na kabely zakázané zóny, ale připlatil bych si za to. Ale čert to vem, za pár roků stejně budou zase o kus dál a vezmu raději potom nový.
Jinak se mi zdá, že boční kartáč mohl být o něco delší nebo víc na kraji, že úplně nedosáhne do rohu, což by mohl. Ale nestěžuju si, uklízí celkem dobře, mopování zaschlé skvrnky sice neutře, leda, když jsem si s ním pojezdil ručně dálkovým ovladačem a přejel je vícekrát, ale na setření prachu ok.

Chci se zeptat, v návodu se píše, že se nemají používat saponáty na mopování. Opravdu není možné tam nic dát? Nebo mi někdo doporučí něco, co by zařízení nemělo ublížit?