Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co místo kytu?

Čeká mne oprava a výměna skel do takového okna co bude venku vystaveno z obou stran nepřízni počasí.
[90963-kyt-jpg]
Než půjdu koupit plechovku kytu, chci se zeptat, jestli není něco, co by ho mohlo nahradit a roky (spíš desítky let) vydrželo. Na vzhledu mi celkem nezáleží. Už jsem zkoušel přilepit sklo tavnou lepicí pistolí, ale moc dlouho (roky) to nevydrželo.

Oni tam píšou že je pro skleníky ale v technickém listu píšou že je pro spáry větší než 4 mm, nemá být trvale ve vlhkém prostředí, nesnese namáhaní a nemá se používat v místech kde dochází k různé roztažnosti materiálu vlivem tepla. Cenově to také nebude nejlevnější. A teď si vyber co je pravda.:-)

Mohlo by to jít rovněž tímhle polyuretanovým tmelem. Je stále pružný, ale pevný. Dobře se s ním pracuje a mám s ním dobré zkušenosti. Je přilnavý ke všem materiálům, odolný proti povětrnostním podmínkám a UV záření. Teplotně rovněž, pro požadovaný účel, odolný. Podle mne je lepší, než jakýkoliv silikon. Ale jestli to vydrží 10 a více let, to jsem ještě nezkoušel.:))
Jediná nevýhoda by byla asi jeho cena, kolem 110-120 Kč.
https://tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/den-braven-pu-50-fc-polyuretanovy-tmel-300g-hnedy/specifikace/#section

Jak píši, co se týče trvanlivosti nejsou asi zatím nějaké relevantní informace. Ale používá se dokonce i na utěsňování a lepení střešních krytin z fólií PVC. A tam je poměrně hodně namáhaný, jak UV, povětrnostními podmínkami i teplotou.
Používal jsem jej na lepení a tmelení PVC fólie Fatrafol 810 na střechu přívěsu a je s ním práce perfektní a lepí a drží rovněž velmi dobře. Po "vytvrzení" je jako "guma", pevný a pružný. A na neporezních materiálech drží lépe než co jiného. Pouze nemá tak intenzivní vlastnosti "kontaktní" jako třeba Mamut.

Tak jsem začal zasklívat první čtyři tabulky. Používám zatím sklenářský tmel. Koupil jsem malou pikslu, ale nestačilo to, musel jsem koulit další. V té první piksle byl tmel světlý, takový, jako jsem používal i dřív. V té druhé, piksla vypadala stejně (koupil jsem ji ale v jiném qelbu), akorát tam byla samolepka PROFI byl tmel světle hnědý, takový jsem předtím neviděl.
Ty tabulky nejsou stejné, musím změřit každou zvlášť.
[90982-ph1-jpg]