Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hydrant a jeho "zabezpečenie"

Dobrý deň, neviem či som to zaradil do správnej kategórie ale nič vhodnejšie som nenašiel. Máme v bytovke na poschodí hydrant(je to z tých starších kde je plochá hadica a kovová masívna prúdnica). Hydrant je na schodiskovej chodbe za dverami vedľa výťahu s kľúčom ktorý je na dverách prístupný v rámiku za sklom a teda v prípade núdze stačí rozbiť a dostať sa k hydrantu. Nieje to z môjho pohľadu ideálne ale nevidím to ako veľký problém. Vidím ale problém v samotnom hydrante. Dvierka hydrantu sú zanitované v hornom a dolnom rohu. Takýto spoj holými rukami by bolo náročné odtrhnúť a otvoriť hydrant nakoľko je tam minimálny priestor ako uchytiť. Nejaké páčidlo alebo veľký skrutkovač by mohol byť riešením a v tom prípade by to bolo možné to otvoriť. Je to takto správne zabezpečené? Mne to príde ako hazard takto zamedziť prístupu do hydrantu. Prečo je nutné samotný hydrant takto napevno zanitovať ak je za zamknutými dverami? Viem že sa to zvykne kradnúť ale predsa ak by niekto chcel tak rozbije sklo z rámu na kľúč, vezme kľúč, vypáči hydrant a vezme si hadicu na polievanie záhrady. Mne to príde ako zbytočný hazard. Starší človek alebo žena takto "zabezpečený" hydrant neotvorí a v prípade požiaru ide predsa o životy a majetok. Aj s nejakým náradim po ruke by to zbytočne trvalo sekundy a v horšom prípade až minúty kým by to niekto menej šikovný otvoril. Za tú dobu môže byť neskoro. Možno som len prehnane všímavý ale nieje lepšie ak je poriadna prevencia ako riešiť neskôr fatálne následky? Dá sa to nejako riešiť alebo je jediné riešenie to páčidlo ktoré sa umiestni do blízkosti hydrantu?

klasicke trhacie nity, ci ako sa nazyvaju, ale v tomto pripade by som si nebol isty, ci sa jedna o prinitovanie dvierok. Uz som videl taketo riesenie, prave na dvierkach, sice nie od hydrantu, jednalo sa o to, ze boli skrivene, tak z vnutornej strany na ne prinitovali L profil, aby to tak drzalo tvar . . . nieje to nahodou tento pripad ?