Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cim odstranit lepidlo z okna

Ahoj,

potreboval bych zase radu:

Na okne jsem mel sitku prilepenou takovym paskem na ocka. Neco takoveho:

https://www.tesa.com/cs-cz/spotrebitel/tesa-insect-stop-sit-na-suchy-zip-proti-hmyzu-standard-do-oken.html

Jsem to sundal nebo spis to odpadlo, ale na plastovem okne zustalo lepidlo z te pasky a dotaz mam, cim to lepidlo odstranit bez toho, aby se poskodil plastovy ram okna?

Technicky lih jsem zkousel, tim to neslo. Koukal jsem na OBI, co maji na odstranovani podobnych veci a nejaky Aceton nebo Toulen se bojim, aby to to okno ten plast neposkodilo, nemam s tim zkusenosti.

Jakékoli samolepky z plasů, kovů a lakovaných předmětů stačí postříkat WD40 nebo podobným mastným sp… nový
Isopropylalkohol mám vyskoušeno, stačí nakapad par kapek a lepidlo s isolepy je fuč. nový
jezekhifi 19.08.2020 13:24
jezekhifi
Dobrý den, na oknech nám zůstaly po papírových lepících páskách zůstatky lepidla včetně kousíčků pás… poslední
Saruska 27.11.2023 07:57
Saruska

Jakékoli samolepky z plasů, kovů a lakovaných předmětů stačí postříkat WD40 nebo podobným mastným sprejem a chvilku počkat. Uno to navzlíná mezi a pak to jde beze stop sundat. A nic nepoleptáte.

Dobrý den, na oknech nám zůstaly po papírových lepících páskách zůstatky lepidla včetně kousíčků pásky, zkoušela jsem to čistit technických líhem, benzínem, škrabkou a nic. Pak mi zedník donesl: Univerzální čistič a odmašťovač Fenosol S 20 UVA a stačilo nalít na houbičku a šlo to jak po másle, za minutu jsem měla celé balkonové dveře vyčištěné, před tím jsem to drhla 2 hodiny a nešlo to ani za nic.