Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem El. Gril

Dobrý den,
Mám el. gril kde byl dáván špatně el. kabel s regulatorem nakřivo nebo tak že levý kolík se zkřivil a díky tomu tam jiskřilo.

Kabel je bohužel na vyhození, jelikož nechci vyhořet ( příkon grilu 2200W).

Nicméně se dá koupit nový, avšak chci vědět zda spirála v grilu co ho ohřívá je v pořádku.
Dle výpočtu jsem zjistil , že odpor by měl být 24 Ohm , nicméně jsem naměřil 25,8 Ohm.

Fotka v příloze jsou ty kolíky pro připojení.

Ptám se zda s tím nemá někdo zkušenost. Děkuji předem.

"" a nejsem sebevrah abych tohle repasoval.""
Bych změnil na "nejsem sebevrah, abych tohle používal".
Co je to vůbec za koncovku? Připomíná mi to přípojky,které se používaly na žehličky, vařiče a podobně. Na konci šňůry byla oválná zásuvka s porcelánovým nástavcem. (ještě se to používá?).
Ale tvarově mi to nějak nesedí. Má vůbec ten přívod ochranný vodič a zajištěno připojení? Že by gril měl dvojitou izolaci nepředpokládám. Jinak platí co napsal George63. Pokud to kope, nemá to připojený nulák a navíc to někde probíjí. Jaký odpor má spirála v tomto případě nehraje roli, hřeje, tedy funguje.
Ten přívodní kolík je ve stavu, kdy nemůže zajistit dobré připojení. Jedině očistit na čistý kov, ale pak se natolik zeslabí, že kontakt bude stejně mizerný.
Rada co s tím, je, zhodnotit, zda to má význam a opravit odborně, nebo se podívat po "trezoru" na elektroodpad.