Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyčištění skrvn od týkového oleje na betonových dlaždicích

Dobrý den,

před rokem jsme na venkovní terase činžovního domu natírali dřevěný nábytek týkovým olejem a i když jsme měli pod nábytkem ochrannou plachtu, zůstali nám na betonových dlaždicích skvrny, kterých se nemůžeme zbavit (ano, už rok se o to snažíme). Máte prosím nějaké tipy co by mohlo zabrat?
Nemůžeme použít vapku protože je pod náma ještě jedna terasa a není tady úplně ideální odtokový systém, aka by měla všechnu vodu sousedka na terase.
Předem děkuji za rady. :-)

Ak bol tónovaný, prifarbený olej, máš problém.

Najprv odmastiť vsiaknutý olej z betónu, ideálne čočky Sifo-Hydorxid sodný/draselný, rozpustiť vo vriacej vode (bacha na oči) naliať na betón a nechať cca 30 minút vlhké pôsobiť.

Na následné odfarbenie pigmentu je fígeľ v podobe kyseliny citrónovej, zakartáčovať kryštáliky kyseliny do vlhkého betónu (musíš celú plochu) a zase nechať pôsobiť, ideálne za vlhka, podvečer, v noci, niekoľko hodín.

Prípadne pridať ako bonus silný, rozpustený roztok vo vode, odstraňovač škvŕn na prádlo (dosť drahá sranda, asi 5€ jedno balenie).

Potom betón napustiť nejakým penetrátorom, trebás riedkym plne syntetickým motorovým olejom 0W-40, nejakú značku Castrol, či lacný Dynamax, nech olej nepáchne.

Kdyz mi v minulosti dovezli drevo a ridic zvedal korbu k vysypani, tak mu praskla hydraulika a nez to dosypal a vsiml si toho, tak jsem mel hromadu hutnych fleku od oleje na zamkovce.
Taky jsem resil co s tim a nakonec jsem v bauhausu koupil pripravek primo na odstranovani oleje ze zamkove dlazby. A svete div se fakt to zafungovalo. Vzal jsem to tim a par tydnu mista byla jeste videt, ale za par mesicu jsem je uz nenasel...