Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba komína svépomocí

Dobrý den,
měl bych dotaz. Budu stavět komín pro kotel na dřevo. Bude zděný s průměrem 180mm. Jelikož není vůbec místo, kotel bude na stajném místě jako předtím, to znamená v koupelně.
Otázka - v jaké výšce má být Tkus, respektive v jaké výšce má jít kouřovod do komína?
Díky

Kotel na dřevo je široký pojem.
Když jsem stavěl komín tak jsem měl litinového krakena ve verzi D-na dřevo který měl vekou teplotu spalin, tak jdem vstup do komína umístil výš a napojení do komína mám 2 kolena a metr vertikální roury.
Nyní mám moderní ocelový odhořívací kotel emisní třídy 3 u kterého jsou výstupní spaliny chladnější a kouřovod jsem musel obalit tepelným izolantem.
Pro tenhle kotel by bylo ideální co nejkratší přímé napojení do komína bez kolen které ubírají tah.