Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mosazné koleno na plastový závit

Ahoj, potřebuji zapojit pračku a sušičku do stejného odpadu, nicméně z důvodu nedostatku místa nemůžu dát dvojité koleno přímo na plastový odpad na zdi, jelikož bych pak pračku se sušičkou nemohl dát blíž ke zdi a zavřít tak dveře. Jelikož jsem obyč plastové koleno nesehnal, koupil jsem mosazné a teflonovou páskou utěsnil oba závity. Šlo to utáhnout docela v pohodě. A teď se ptám - je to vůbec dobré řešení? Dělá se to tak? Nejsem žádný instalatér, tak nevím :-). Pračku jsem na chvíli pustil - napustit a vypustit vodu a překvapilo mě, že vypouštěná voda natekla do hadičky od sušičky, přitom to dvojité koleno má zpětné klapky.

Díky za help.

V příloze je fotka, jak je to zapojené.

Jak silné je potrubí odpadu ve zdi? Podle fotky vypadá tence. I když to je umyvadlová třicítka, a to je minimum, měla by být rozdvojka a koleno také tak silné, aby se neškrtil výtok z pračky. Teď ho zjevně škrtíš a teče to kam jen jde.

To koleno je ok, i kdyz lepsi by bylo plastove, da se koupit normalne. Ovsem ze to natece do susicky je vetsi problem a bez nejake slozitejsi sestavy pokud vim neresitelny. Ty zpetne klapky to proste neudrzi, cerpadlo v pracce ma hrozny tlak. Zkousel jsem to vyresit a nakonec jsem se na to vykaslal a radsi to vylivam do kyble, min prace nez konstruovat silenost na zed.

Bych povedal, je to spravené velice umne, odborne, s prívlastkom istej inovácie, bezchybne, na úrovni, ako z rúk od fachu vyučeného inštalatéra.

Teflón ak v závitoch drží, netečie, už nebude nikdy tiecť ani v spojoch slziť.

Akurát je divnô, že spätná klapka prepustila odčerpávanú vodu smerom do hadičky sušičky. Zrejme je to nejaký vadný kus, alebo drží nezaklapnutú klapku plastový odliatok, výčnelok. Možno je z práčky tak malý tlak, že klapka sa neuzatvorí, nezaklapne. Mal si rukou ucpať a fúknuť v smere či prepúšťa luft.

Ak je vody do sušičky natečenej z práčky málo, iba na dne, nevadí, sušička vodu pri spustení odčerpá do odtoku.

Dobrý den,nikdy jsem to neviděl,ale můj prvotní dojem je takový,že ty zpětné klapky mohou uzavírat jen vlastní vahou.Tudíž bych celé otočil směrem dolů,aby obě zavřely,mohou tam být klidně gumové koule,které dosedají do měkkého sedla,podobně byly řešeny sací koše.:-)