Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit povrch žehličky?

Zdravím,
no nejsem úplně nejbystřejší v domácnosti, ale chtěl jsem si vyžehlit roušku, abych ji teplem trochu vydezinfikoval,.. asi po 0.003 vteřinách co se dotkla žehličky se rozškvařila a vypařila, na stole nezbylo nic, ale na žehličce jen přiškvařené stopy od roušky. Jak se to dá efektivně vyčistit abych si tím nezašpinil oblečení při příštím žehlení?

Dnes sú naparovacie žehličky s náplňou na pitnú vodu priamo z vodovodnej batérie termostatom nastaviteľné, aby plocha nepálila, max. 40°C-80°C, ale iba žehlička vypustila pod tlakom horúcu paru do žehleného prádla.

Však to vidím na vlastné oči-očúce, počujem na vlastný sluch, cítim na vlastný noštek u svojej polovičky, keď žehlí nejaký umelohmotný šmejd odevnej handry, látky, ide jej spod žehliacej dosky para, ako z lokomotívy.

Tuším aj 60 ročné, praprastaré, muzeálne žehličky bez naparovania, mali pod rukojeťou plynule nastaviteľný gombík s termostatom pre teplotu žehliacej plochy od 40 - 250°C.

-------------------------------------
Rúška je vhodné za sucha vložiť do mikrovlnky, tam sa nespália lebo neobsahujú nasiaknutú vodu, ale americké, západné, kapitaľistické, buržoázne, protisociaľistické baktérie a vírusy odeté v nepriateľských, vysokých, gniaviacich bagandžiach, vyzbrojené rinčiacimi americkými zbraniami okolo západných opaskov, obsahujú vodu H2O v bunkách DNA/RNA, ktoré mikrovlnné žiarenie v sovietskej, prívetivej, mierotvornej CCCP mikrovlnke, rozdrapí nato-tata.

Pokud suchou roušku vložím do mikrovlnky, tak ta běží naprázdno a hrozí zničení magnetronu.
Navíc se mikrovlny neabsorbují do předmětu výrazně menšího, než vlnová délka. Mám vyzkoušeno na mravencích, kteří se v mikrovlnce na plný výkon vozili na okraji mísy jak na kolotoči a o zničujícím záření neměli ani potuchy.
Viry a bakterie tedy asi taky.
Sterilovat lze jen věci, které se zahřejí, tedy třeba kompot, kde je dost vody. Tedy sterilace roušky by byla možná jen, pokud by se vložila mokrá.

Tapuna boj se zašpiněnou žehličkou vyhrála! Akorát jsem si mohl přečíst dřív (respektive mohli to uvést na obalu), že při použití uvolňuje čpavek.. no, mám teď žehličku plnou soli a oranžové hmoty co barví a smrdí, takže za mě ok.