Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie do sekaček

Dobrý den.potrebuji poradit ohledně baterie do sekačky na startování.Měla jsemtam baterii 12v/4.5ah a jestli si mužu koupit třeba 12/7ah.je to jen na starty.Děkuji za radu.

Kúp batériu takú, ako doporučuje výrobca. Ak máš dosť peňazí, tak môžeš (zbytočne) vyhodiť pár šupov za batériu s vyššou kapacitou, pokiaľ ti tam rozmerovo vojde. Malo by to vyhovieť, aj keď to viac zaťažuje nabíjací systém. Je síce málo pravdepodobné, že ti nabíjanie vyhorí, ale keď sa tak stane, tak to bude z tohoto dôvodu. Celkom určite tam nedávaj trakčnú batériu, tá je konštruovaná na trvalý, vyrovnaný odber, nie je schopná dodať plný štartovací prúd a vysokými prúdovými špičkami pri štartovaní nadmerne trpí.

Tu ale nejde o náboj, ale o to, že batéria s väčšou kapacitou má nižší vnútorný odpor. Ak má nabíjanie odfláknuté obmedzenie nabíjacieho prúdu, tak ten vystúpi nad menovitú hodnotu. Ja som už v minulosti z takéhoto dôvodu musel meniť na aute alternátor.