Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jakou aku vrtačku (panelák) ?

Ahoj, prosím poraďte jakou si mám pořídit aku vrtačku pro vrtání v panelovém bytě? Spíše něco výkonného a spolehlivého, nechci šetřit - budu ju mít na celý život nebo než zdechne :-D. Později se budu stěhovat na barák, tak tam pak najde i širší uplatnění. Děkuji.

Proč?
Jen znovu upřesňuji: chci ji jako na celý život, tak myslím, že aku by byla lepší? Panelák do 5ti let chci opustit a na baráku s tím bude víc práce.
Klidně si připlatím, chci poradit, která je fakt dobrá a kvalitní. Nechci šetřit ale spíše koupit co nejlepší, aby vydržela.

Bosch, profi (modrou) řadu. GSB 24-2.
Jestli to má být na baterky tak GBH 36 V-EC Compact, sice dražší, ale ultimátní nástroj :-)

EDIT: tu GSB 180-Li Professional neznám, bohužel to neumím porovnat s tou co doporučuju výše. Papírově vypadá dost dobře. Aha, už jsme si to přečet. To je univerzální vrtačka s možností příklepu, ta GBH je čistě jenom vrtačka, ale s elektropneumatickým příklepem, což znamená nesrovnatelně větší výkon při vrtání do kamene, betonu, zdiva.

Díky všem moc za cenné rady. Protože jsem naprostý laik, je to pro mě velmi cenné čtení.

Chápu to dobře, že na vrtání do panelu raději GBH, ale pokud chci používat i jako šroubovák, tak raději tu GSB? A Občasně panel zvládne?

Nerozumiem preco si to komplikujes.
Ak chces byt bez starosti, kup si https://www.mall.sk/kladiva/makita-hr-2470-t?gclid=EAIaIQobChMIotG6kMHN6gIVhLHtCh21wgJHEAYYBiABEgKDBvD_BwE, pretoze mas 2 vrtacky v jednom, mas tam SDS+ na beton a rychlosklucovadlo na zelezo a drevo. Je to neznicitelny stroj, co ti spravi cokolvek na co si zmyslis. Priklep je viac ako postacujuci, vrtal som s tym 28 vrtakom 60cm prechody do betonu na poschodi.
Na skrutkovanie si kup hocijaky Parkside z Lidla, pouzivam profesionalne roky, vyborna odolnost, vydrz baterie (fungujem uz 5 rokov na jednej) a pomer vykon/cena.
Pisem to preto, ze si povedal, ze to chces na cely zivot a ta Makita s tebou cely zivot bude.

Jde čistě jen o to co a jak často se vrtá. Když jednou za rok dvě šestky hmoždinky do betonu, tak příklepová vrtačka stačí. Je to zdlouhavé (tj. jednu díru vrtá třeba dvě minuty) a únavné (musí se tlačit), ale jde to. Když je to třeba sto děr, tak je ten bateriový Bosh GBH (což je vlastně malé vrtací kladivo) úplně zlatý, jenom mu ukážete kde má být díra, lehce ho vedete do záběru a za pár vteřin tam díra je. Když děláte den co den rána do večera průrazy pro trubky nebo kabely, tak je jasná volba velké vrtací kladivo, třeba Hilti nebo něco z toho uvedeného výše.