Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rezava voda ve studni

Ahoj,
potykam se s problemem, ze mi na zahrade z razene studny tece rezava voda (asi vysoky obsah zeleza), voda neni rezava hned, ale po chvili zrezavi a vypada hnusne. Da se to sice resit tak, ze vodu vycerpam do IBC kontejneru, par dni pockam, rez se usadi na dne a pak uz mam vodu cistou.

Na maly bazenek takhle staci, ale chci napustit bazen cca 8 kubiku uz bez rzi.

Myslite si, ze by se dalo jednorazove pouziti neco takoveho na odstraneni rzi? Zatim jsem si vzdy nechaval vodu dovezt od vodaren ale kapku to leze do penez. Predstavuju si to tak, ze filtr pripojim jednou rocne, jen kvuli napusteni bazenu. Je to realne?

Jeste dodam, ze vodu taham ze studny pres malou domaci vodarnu z tesca (tlak asi 3 bary).

Diky za odpovedi!

A když to sedne, tak je voda nad tím blankytná? Tuším, že nebude.
Ideální bude pomocí průtokového filtru odstranit nejhrubší nečistoty a pak to ošetřit v bazénu. Studniční voda není jen železo, to je festival minerálů, které se při kontaktu s chlorem zabarví....

Zapomnel jsem pridat, jak to dopadlo. Koupil jsem tento filtr. Filtracni patrony jsem zvolil 2x tuhle, a 1x tuhle. Vysledek zde (srovnej s fotkou ze zadani, myslim, ze to za to stalo). O ten lehky rezavy nadech se postara vlockovac a filrace. Diky vsem za odpovedi.

Filtr:
https://www.aquatopshop.cz/Vodni-filtr-FS3-ENTRY-TRIO-EMI-3-4-8-BAR-30-C-d80859.htm

Patrony:
https://www.aquatopshop.cz/Filtracni-patrona-PP5-5mcr-Tmax-45-C-d1765.htm#detail-anchor-description (2x)
https://www.aquatopshop.cz/Filtracni-patrona-IR10-5mcr-Tmax-40-C-odstraneni-zeleza-a-manganu-d42529.htm#detail-anchor-description