Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posouzení cenové nabídky -Zateplení RD

Dobrý den. Prosím o posouzení cenové nabídky -Zateplení RD minerál. vlnou, kterou jsem vybral jako cenově nejatraktivnější z několika firem. RD je má rozměry 12,5m x 12,5 m výška - 8 m. Balkony na přízemí a prvním poschodí.
1.Celková zateplená plocha 320m2 - cena za 1m2 - 1270kč - celkem za celý RD 405 800 kč + 15% DPH,
2. Zatepleni podhledu balkonu polystyrenem EPS-70 (tloušťka 3cm)celková plocha 24m2 - cena za 1m2 - 900kč - celkem 21 420 kč + 15% DPH

Materiál: 1. Minerální vlna tl. 12 cm Rockwool Frontrock Max E,
2. Omítka silikonová tl.1,5mm bílá

Objem prací:
1. Montáž a demontáž lešení
2. Příprava a čistění zdiva
3. Přilepení minerální vlny
4. Upevnění polystyrénu hmoždinkami
5. Přilepení perlinky
6. Montáž nových parapetních desek
7. Montáž rohových profilů
8. Nanesení podkladové omítky
9. Nanesení vrchní tenkostěnné omítky

Prosím o radu, podle Vás je to cenově výhodné?

loading...

Tu nejde o cenu ako takú, ale či sa cenový rozdiel počas tvojho života (ako investora) na ušetrených energiách zaplatí/oplatí. Ber do kalkulačného rozpočtu svoj vek vs. priemerný vek dožitia.

Tiež vyvstane otázka, či netreba vymeniť okná za trojsklo, izolovať únik tepla cez stropy a podlahy, zároveň inovovať ÚK s novým úsporným kotlom, aby opláštenie malo vôbec zmysel.

Zateplení chci dělat na dotace, v RD mám všechny okna nová 3 skla, vytapění nové kondenzační kotel-plynový - pořizený také na dotaci. Pouze mě zajímá Vaše zkušenost s cenovou nabídkou firem provadějících zateplení. Zda nabídka, kterou jsem výše uvedl je cenově korektní anebo mě chtějí oškubat.

Záleží, z akého dôvodu si nepoužil na obvodové murivo pri samotnej výstavbe materiál, ktorý nepotrebuje žiadne dodatočné lepenie tepelnej izolácie? (Zrejme si počítal s dotáciou na zateplenie a tak si postavil lacného Potemkina s obvodom muriva "na kant").

Napríklad 500mm Ytong, prípadne viackomorové tehly plnené minerálnou vatou, splnia normy bez dodatočného oplášťovania.

Síce nepíšeš v akej lokalite je stavba. Ak je v Harachove, či na obdobnom, drsnom vyhnálove, tak sa oplatí investovať do opláštenia, lebo severozápadné fučáky vymrazia murivo aj v lete. Sezóna na kúrenie a prikurovanie je deväť mesiacov z kalendárneho roka. Už aj kvôli nadmernej vlhkosti je nutné temperovať o čo sa postará termostat s čidlami a kotlom permantnetne, celoročne nastavený napríklad na pohodovú teplotu 23°C v celom interiéri chalupy. (Osobne takto fičím, krytálové kúrenie je spustené nonstop, celoročne nastavené na ideálnu teplotu, vetrám rekuperáciou, okná neotváram, žiadne sieťky proti hmyzu apod., klímu nepoužívam lebo nemám obvod stavby lepený z "papundekla").

Tiež záleží, ako, aký pitomec realizoval straty v prípade nutných tepelných mostov. Napríklad: Deky na podlažiach a strechy zasahujúce bez dostatočnej tepelnej izolácie až po samotný exteriér, vysunuté, armované betónové balkóny do voľného priestoru spojené priamo s dekou apod. "vylomeniny" stavbárov.

Ak celkovo zhrniem sumu za zateplenie, vs. sumy vynaložené za sezónne kúrenie, za energie, malo by sa zateplenie vrátiť po dvanástich rokoch od jeho realizácie. Preto záleží od koeficientu súčastného obvodového muriva.

Tepelná izolácia musí mať minimálne hrúbku 25cm + 50cm moderné murivo, izotermické, fóliové trojsklo, aby sa dalo uvažovať o energeticky úspornom, nezávislom, samostatnom bytovom dome s nulovými nákladmi na kúrenie v ktorom sa takmer nekúri. Kde si stačí naprdieť, nadýchať, osprchovať sa, uvariť, upiecť si buchty v trúbe alebo ho vyhrejú iba zadné rebrá spustenej chladničky a mrazničky.

Zhrniem:
Lenže si nútený brať zmluvnú firmu, ktorej fakturované náklady bude možné zohľadniť pri dotáciách od štátu za dodatočné zateplenie. V tom prípade ti nikto neporadí. Musíš hľadať a spokojiť sa s ochotnou firmou na základe nimi vystavených účtovných dokladov zohľadnených pri dotácii, lebo neplatíš keš na dosku.

Ta cena tak nějak sedí, tyhle peníze to zpravidla stojí.

A jak píšou ostatní, sám si musíš spočítat, zda ti ta návratnost stojí za to nebo ne. Nicméně zateplená budova nabízí výrazně vyšší míru komfortu, než nezateplená, tepelná setrvačnost je fajn věc.

Teď technikálie -- Rockwool Frontrock Max E je dobrá volba, chceš-li vatu. Já považuji vatu za lepší volbu, než polystyren, těch důvodů je celá řada, nevýhodou je pouze hmotnost a cena. Ale 12 cm je prostě málo a silnější vata už tu cenu příliš nezvýší (víceméně jen na ceně materiálu).