Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posouzení cenové nabídky -Zateplení RD

Záleží, z akého dôvodu si nepoužil na obvodové murivo pri samotnej výstavbe materiál, ktorý nepotrebuje žiadne dodatočné lepenie tepelnej izolácie? (Zrejme si počítal s dotáciou na zateplenie a tak si postavil lacného Potemkina s obvodom muriva "na kant").

Napríklad 500mm Ytong, prípadne viackomorové tehly plnené minerálnou vatou, splnia normy bez dodatočného oplášťovania.

Síce nepíšeš v akej lokalite je stavba. Ak je v Harachove, či na obdobnom, drsnom vyhnálove, tak sa oplatí investovať do opláštenia, lebo severozápadné fučáky vymrazia murivo aj v lete. Sezóna na kúrenie a prikurovanie je deväť mesiacov z kalendárneho roka. Už aj kvôli nadmernej vlhkosti je nutné temperovať o čo sa postará termostat s čidlami a kotlom permantnetne, celoročne nastavený napríklad na pohodovú teplotu 23°C v celom interiéri chalupy. (Osobne takto fičím, krytálové kúrenie je spustené nonstop, celoročne nastavené na ideálnu teplotu, vetrám rekuperáciou, okná neotváram, žiadne sieťky proti hmyzu apod., klímu nepoužívam lebo nemám obvod stavby lepený z "papundekla").

Tiež záleží, ako, aký pitomec realizoval straty v prípade nutných tepelných mostov. Napríklad: Deky na podlažiach a strechy zasahujúce bez dostatočnej tepelnej izolácie až po samotný exteriér, vysunuté, armované betónové balkóny do voľného priestoru spojené priamo s dekou apod. "vylomeniny" stavbárov.

Ak celkovo zhrniem sumu za zateplenie, vs. sumy vynaložené za sezónne kúrenie, za energie, malo by sa zateplenie vrátiť po dvanástich rokoch od jeho realizácie. Preto záleží od koeficientu súčastného obvodového muriva.

Tepelná izolácia musí mať minimálne hrúbku 25cm + 50cm moderné murivo, izotermické, fóliové trojsklo, aby sa dalo uvažovať o energeticky úspornom, nezávislom, samostatnom bytovom dome s nulovými nákladmi na kúrenie v ktorom sa takmer nekúri. Kde si stačí naprdieť, nadýchať, osprchovať sa, uvariť, upiecť si buchty v trúbe alebo ho vyhrejú iba zadné rebrá spustenej chladničky a mrazničky.

Zhrniem:
Lenže si nútený brať zmluvnú firmu, ktorej fakturované náklady bude možné zohľadniť pri dotáciách od štátu za dodatočné zateplenie. V tom prípade ti nikto neporadí. Musíš hľadať a spokojiť sa s ochotnou firmou na základe nimi vystavených účtovných dokladov zohľadnených pri dotácii, lebo neplatíš keš na dosku.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny

loading...