Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnávač zvuku v televizi

Dobry vecer. Existuje v televizich nejaka funkce, kdyz pustim stazeny film v televizi a zvuk pri mluveni je tichy a ostatni zvuky hlasite, nejaky vyrovnavac zvuku, abych porad nemusel drzet ovladac a snizovat hlasitost, jakoze nejaky zvukovy kompresor? Je to led televize Samsung, muzu zjistit i konkretni model..Diky za reakce

Jak píše Machr - jde o zprasený mix. Bohužel, dříve se míchalo tak zvaně na ucho, že zvukař poslouchal, co mu leze zpod rukou, když se mu to nelíbilo, vrátil kousek a předělal to. Takže celý pořad slyšel. Dnes se, bohužel, míchá tzv na tkaničky. V počítači je linka, která zobrazuje úrověň signálu, a s tou je možno hýbat, a tím úroveň měnit. V praxi to vypadá tak, že si "zvukař" na několika místech zkusí, jaký je poměr hudby a ruchů vůči slovu, nastaví to, a tak sjede celý pořad. Velmi často se stane, že hudba je dynamická, někde tišší, jinde hlasitější. To pak mívá divák smůlu. A další problém je, že pokud je pořad míchán jako 5+1, ve většině televizí to nejde přehrát. Tak se to prostě jenom technicky stáhne do dvou stop, a je to. Takže to, co hrálo prostorově třeba ve třech nebo pěti i šesti kanálech, se dostane jenom do dvou. Samozřejmě, že se zvuky - hudba a ruchy - sečtou, a krásně pak převálcují mluvené slovo, které v pěti kanálech nebývá. A tobě nezbyde nic jiného, než TV vypnout jít na pivko.