Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava popraskaného šamotu v kamnech

Zdravím,
měl bych dotaz. V kamnech Thorma Filex mám celkem popraskané šamoty. Jeden i na 8 dílů. Šlo by to ještě na jednu nebo dvě sezóny zachránit nebo rovnou koupit nové? Říkal jsem si, že bych to poslepoval kamnářským tmelem v kartuši a pak na to vrstvu šamotové malty. Co myslíte?
Díky

Nevím zda jsem koukal dobře, ale sada šamotů do těchto kamen stojí kolem 700,- Kč. Tak bych neopravoval ale měnil. Pokud je šamot na 8 dílů tak i při sebelepší opravě bude mít tendenci někde prasknout.