Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava popraskaného šamotu v kamnech

Zdravím,
měl bych dotaz. V kamnech Thorma Filex mám celkem popraskané šamoty. Jeden i na 8 dílů. Šlo by to ještě na jednu nebo dvě sezóny zachránit nebo rovnou koupit nové? Říkal jsem si, že bych to poslepoval kamnářským tmelem v kartuši a pak na to vrstvu šamotové malty. Co myslíte?
Díky

Však takto sa bežne šamotovou patlaninou premiešanou vodným sklom reparovali veškeré kachle, pece, kozuby, ohniská, prieduchy komínových telies desiatky, stovky, tisíce, myriady rokov dozadu. A sme tu. Kedysi sa naše staré matere hrali iba s bábkami zo šúpolia (šustí), a sme tu.
Dnes je to samé americké, západné, buržoázne Lego, kapitaľistické, dekadentné internety, americké, zahnívajúce ščoty, mobilné, západné telefény, a sme tiež tu.

Nevím zda jsem koukal dobře, ale sada šamotů do těchto kamen stojí kolem 700,- Kč. Tak bych neopravoval ale měnil. Pokud je šamot na 8 dílů tak i při sebelepší opravě bude mít tendenci někde prasknout.