Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čim ošetrit osb pergolu

Zdravim, mam zimni zahradu kde venkovni desky jsou z osb desek ty potrebuju nejak osetrit, jsou tam jiz 5 let primo na ne neprsi ale kdyz je silny vitr + dest jsou vystavene vode. Zatim to cele vypada vcelku fajn ale chtel bych to necim osetrit, lazurou jsem to jiz natiral, premyslim nad nejakou hydroizolaci na bazi asfaltu a podobne (vizualni stranka je fuk) jde mi o to at se to časem nevlní. Dekuji za rady.

Z čoho sú vyrobené, akým materiál obsahujú v merite OSB dosky.

Drevo, drevotrieska, by mala dýchať. Preto je vhodné ošetriť ich zo strany exteriéru nejakým náterom z radov nanotechnológií.

https://baumit.sk/riesenia/fasadne-omietky-a-farby/dlhodobo-cista-fasada-baumit-nanopor

Najprv nejaká impregnácia, detto na obdobnej báze.

Ak sú OSB dosky lisované z umelohmotných, nenasiakavých materiálov, PVC stružín a pilín, je to jedno, čím ich napatleš.