Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyspravenie chybajucej dlazby

Zdar,
V garazi sa mi odlepila z podlahy stara dlazba. Cim by som to vedel vyspravit aby som to mal zarovnane ? Nechcem tam lepit dlazbu, lebo ani nemam a je to nateraz aj zbytocne, raz to budem cele menit. Beznu nivelacku dat zrejme nemozem, nakolko by zrejme v tych par mm popraskalo. Cim to vyliat ? Nejaka sparovacka ? Alebo nieco pomiesane s duvilaxom ? Jedna sa mi hlavne o to, aby pri zametani tam neostavala spina a bola tam rovina. Podklad je nejaky beton, klasika, nic specialne.
Vdaka,
Mato

Aká dlažba sa ti odlepila?
Chceš vypadnutý obklad zalepiť nejakým spárovacím lepidlom určený na lepenie obkladov alebo chceš dieru v odlúpenom betónovom potere zaliať samonivelačnou hmotou?

Aký je podklad pod odpadnutým povrchom? Lepenka, izolácia, tvrdý betón?

Bez riadnych informácií alebo foto v hd, 3D hifi holografickej kvalite ti nikto neposkytne.

Na odlúpených pár milimetrov z povrchu ti stačí:

1./Suchý, neprašný, očistený, vyzametaný, vyfúkaný podklad od prachu hĺbkovo napenetrovať prípravkom, ktorý vytvorí po zaschnutí adhézny mostík.
http://www.soudal.sk/produkt/adhezny-mostik

2./Zaliať dieru nejakým lepidlom do exteriéru určený na spárovanie/lepenie obkladačiek, vyhladiť povrch oceľovým hladítkom. Nejazdiť, nešliapať min. 10 dní po povrchu.

Podklad je beton, na nom su nalepene dlazdice a par sa ich proste povylamovalo a ostali len diery. Planujem povodne lepidlo osekat co najviac, az po beton, alebo ako to pojde a vzniknutu diero o hrubke cca dlazdice+lepidla, ja neviem cca 5 - 10 mm niecim vyliat. Ale potrebujem to spravit kvalitne, aby sa to nevylamalo.
Uvazoval som natriet to duvilaxom a do este vlhkeho vyliat sparovacku tiez s trochou duvilaxu. Ale mozno je aj nieco lepsie, preto som sa pytal. Foto zial nemam teraz k dispozicii.

Duvilax je vhodný, len ho zrieď s vodou v pomere 1:10, aby sa vcucol do podkladu, nedávaj neriedený.

Nechaj fest zaschnúť povrch, aspoň 48 hodín, nevylievaj cementový poter do mokrého povrchu s Duvilaxom.

Cement s pieskom premiešaj s vodu s miernym pridaním Duvilaxu kvôli plasticite poteru. Vápno nedávaj. Zmes cementu s pieskom, vodu a Duvilaxom nesmie byť riedka, ale fest hustá, mocne premiešaná, ako cesto na langoše.

Duvilax použi modrý (biela zmes v kg kýbliku), nie Duvilax na lepenie, žltý.

Takýto poter nezaťažuj minimálne pod dobu 21 dní.

Ideálne je po zavädnutí poteru, cca po 8-12 hodinách, položiť na reparovaný povrch vlhkú handru a prekryť ju ešte igelitom, aby sa neodparila/nevsiakla voda a cement nezhorel. Prvé tri dni sú kritické, cement ak je bez dostatočného vlhka prudko zaschne, zhorí a bude sa povrch prášiť alebo popraská, odlúpne sa.

Cement nesmieš polievať priamo, lebo sa prudkým zavodnením, kropením zničí. Stačí na vytvrdenie mierna vlhkosť do 90%.