Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybné hodnoty napětí a odporu multimetru,proud OK

Multimetr ukazuje pouze proud správně,napětí a odpor nesmysly
Vítám se na elektroporadně a mám problém multimetrem,jediné co ukazuje správně jsou proudy(na 10A zdířce i na společné).Při voliči nastaveném na napětí a svorkami ve vzduchu se tam občas ukazují náhodné hodnoty a při jakémkoli konstantním SS napětí ukazuje značku překročení rozsahu(na všech rozsahách).Odpor pro změnu to ukazuje uplně jinak(ale pokaždé stejně)-jakoby prohnané nějakou funkcí.
Co je s tím multimetrem a jak najít,kde je chyba?

Zkontroluj pojistku.
Jestli je pojistka OK, tak se mrkni na značku/výrobce multimetru. Pokud to není Fluke, či Agilent/Keysight, či něco v podobné cenové relaci, naplň s tím kontejner na elektrošrot. Nic víc s tím neuděláš, protože člověk elektroniky alespoň trochu znalý by to už dávno otevřel a mrknul dovnitř.

Většinou když se toto děje,tak důkladně očistím kontakty kabelů co se zasouvají do zdířky měřáku,ty zdířky vyčistím také,srolovaným jemným smirkem.Pokud to zlobí dále,rozeberu měřák a očistím veškeré kontakty na otočném přepínači.Ampéry vám to měřit může,ale ohmy nikoli,kondiky také ne,bývají tam přechodové odpory a ukazuje to nesmysly.:-)

Máš prelámené, vixlovaním poprehýbané dráty na prívodných hranách plastových ukončení pod bužírkami.

Tieto multimetre vydržia úplne všetko možné a drsné zaobchádzanie, jedine utopenie pod vodou by im mohlo uškodiť.