Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spadla omitka ze stropu.

Dobrý den potřeboval bych poradit. Bydlíme v pronajatém bytě ve zdenem domě. Jednoho krásného dne nám v pokoji spadl kus omítky ze stropu. CO STIM? Napadlo mě obouchat celej strop a nalepit na to polystyren aby to bylo i trochu zateplené. Jenže jsem to nikdy nadělal nevím jak na to. Hlavně do toho nechci investovat moc peněz když to není náš byt. A jendou se budem stěhovat do vlastního. Poraďte nám Prosim. Strop cca 20m².

Natáhni si aj brka v cudzej nehnuteľnosti. Vec zreparuješ blbo, niekomu inému spadne do oka malta, oslepne, madam hérečke omietka capne do francúzskej trvalej, batoľaťu priamo do jeho ublékanej papule, zadusí sa takto učičíkaný parchant v svojej kolíske pod stropom a jedine ty máš veľký problém na krku za neodborne vykonané remeslo, neodborným, nezmluvným zásahom do stavby.

Majiteľ musí byť predsa poistený v prípade takýchto škodových udalostí. Nech nabehne s poisťovákom, foťákom, dokumentáciou o poistení spolu s majstrami od murárskeho remesla a vec opraví na jeho náklady v lehote do troch dní od nahlásenia stavu.

Alebo si po predošlej písomnej dohode uzatvorenej s prenajímateľom daj materiál a vykonanú prácu remeselníkmi na účtovnom paragóne v Zmluve o dielo nejako "dobropisom" z nájmu odúčtovať. Papier nepustí, papier drží, ako vravia bratia v CCCP, "bumága náda".

Tuším jedno nebezpečí. Při výrobě panelů se formy /oproti předpisům/ mazaly naftou (topným olejem) pro snadnější vyjímání. Část ulpěla i na panelech. To bude asi důvod proč nedržela omítka. Naštukování je dočasné řešení. Stejný problém byl při výrobě plynosilikátových tvárnic.