Jo, v podstatě jsem i napsal, že se to nějak nabije. Ale koncové vypínání založené na napětí vnáší nestálost. Pravděpodobně nabíječka vypíná dříve, než je dosaženo plného nabití. Napětí baterie s nabíjením stoupá, až dojde k vypnutí. Ale pokud při nabíjení napětí stoupá, znamená to, že se baterie stále ještě nabíjí. Po dosažení plného nabití by mělo napětí klesnout. Ale kdyby došlo až k tomu stavu, nabíječka by nevypla, pokles nevyhodnotí.
Pokud to ale nějak funguje a nevadí třeba menší využitelná kapacita, tak proč ne.
Ale moje upozornění bylo hlavně kvůli tomu, že to tak fungovat nemusí vždy.
Jedná se o to, že napětí na plně nabitém článku nicd se různě liší. A právě horší, nebo slabší články ho mají vyšší. Tím snadno může dojít k dosažení vypínacího napětí nabíječky.
Ale zpravidla hodně kvalitní a nové články, mívají (stářím se napětí zvyšuje) napětí při plném nabití nižší. Tím se může stát, že nicd baterie dosáhne plného nabití, ale přitom nezvýší napětí tak, aby nabíječka vypla. Ale potom, vlivem jevu delta U, začne napětí ještě klesat. Tím už je zcela znemožněno aby nabíječka vypla. Potom nabíjecí proud není přerušen a přeměňuje se na teplo. Při vyšších hodnotách to vede k poškození baterie.
K tomu by (nemuselo ale) mohlo dojít právě u kvalitních a drahých článků.
Proto takové použití nedoporučuju pro nespolehlivost vypnutí. Když už bych to používal, nespoléhal bych na automatiku nabíječky a kontroloval teplotu baterie sám, abych to mohl v případě potřeby vypnout.