Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nosnost rostu vydrzi?

Caute zvazujem kupu tejto postele https://postele-spalne.sk/c/-bez-ulozneho-priestoru/postel-lucka-kralovska-vyska-bez-ulozneho-priestoru len neviem ci kupit rost s nosnostou do 150 kg moja partnerka vazi 75 ja 90 tak neviem ci by pripadne hrátky postel vydrzala. konkretne zvazujem tento rost https://postele-spalne.sk/c/rosty/rost-basic-latkovy . ist radsej do ineho rostu s vysou hmotnostou? dakujem

loading...

Tento xindel rošt, ale s naparovanými, do oblúka mierne prehnutými lištami z dubu uchytené v pružných gumách v silikóne som mal ešte za komunistov na mieru vyrobený v nábytkárskom družstve.

Po čase začala moja polovička mierne puchnúť do váhy 75kg a po jazdení na koníčka (počal som nemeniť polohy a vekom lenivieť) postupne urvala silikónové držiaky ukotvené do bočných líšt postele presne v miestach kolien. Inak bežne rošt vydrží rozložený ľah v tlaku habitusu do hmotnosti 160kg na jednu polovicu postele. Nesmie sa ale haxnou hamstať na okraj líšt celou svojou váhou, môže lištu v mieste úchytu skrzev-va matrac urvať aj hopsajúci, mladistvý spratok ľahký sťa-by pierko, ako muška jenom zlatá.

Lepší, ten vydrží léta, i když mi podobný lamelový rošt už taky prasknul (ale žádný problém, jednotlivé lamely se dají vyměnit). Ten první laťkový rošt jsem měl taky, když jsme potřebovali rychle koupit co nejlevnější postel na chatu a jeho koupě se ukázala jako dobrá, materiál byl krásně štěpný a výborně hořel. Akorát se lámal, když se někdo na postel třeba posadil místo aby na ní klidně ležel a rozkládal hmotnost. Jestli na něm hodláte spočinout i s přítelkyní, tak by to rozkládání hmotnosti taky nemuselo pokaždé vyjít.

Ty pružné lamely se prohnou a váha se roznese i na ostatní. Mně praskly po letech používání, když jsem se na postel postavil tak, že mě měla nést jen jedna lamela - tak prdla a sousední taky. Ale nebyl problém je za pár korun koupit. Krom toho, kdybych boxoval tak jsem v supertěžké váze, tak se to taky nedá brát jako závada postele :-)

Na posteli mám podobný rošt. Jednou jsem si na ni sednul a jedno prkénko prasklo, snad tam byl suk nebo něco podobného. Tak jsem podél toho prasklého prkénka dal dvě prkénka s tvrdého dřeva co mi doma náhodou zbyla, zatím to drží.

BTW:
Kdysi jsme si koupili nové židle, jednou jsem potřeboval sundat něco, kam jsem nedosáhnul, tak jsem si stoupnul na židli a prošlápnul jsem sedák. Ono nebylo čemu se divit - sedák ze sololitu, na něm kus molitanu a látka, uchycení ke konstrukci židle taky nic moc. Tak jsme se jich zbavili a koupili další - konstrukce podobná, akorát tam kde u těch předchozích nebylo nic je natlučený kousek překližky. Inu zlaté české ručičky. Raději jsem si koupil malé štafličky a nepokouším zdraví, jestli by ty nové židle stoupnutí přežily.
[90424-p8-jpg]

Tento rošt a 150kg? Ani náhodou. Pre lepší predaj píšu smrekový masív - skutočnosť je tvorený smrekovým odpadom pri spracovávaní kmeňov - odrezky.
Podobný - do 120kg - som mal pre syna (75kg) a po mesiaci už bola jedna lamela prasknutá. Keď si večer potom ľahol - zadok mu šiel dole. Oprava? Kupil som 3 bukové prahy k dverám, upravil a na striedačku som nahradil 1+2 lamely (tá 1 - zlomená) - hmotnosť bola rozložená a bukové prahy to zniesli jedna radosť.