Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radenie ističov v rozvádzači

Dobrý deň,som vyučený v odbore elektro,prax no tých 50 %....zásuvky,svetlá,vypínače,zapojenie motorov to by som mal zvládnuť.Čo sa týka zapojenia rozvádzačov,prípadne zrobiť nejakú elektroinštaláciu(vyfrézovať drážky,poťahať káble) v bytovke,v rodinom dome na to by som si netrúfol,a ani by som to sám nerobil.Moja otázka,ako sa radia ističe v rozvádzači.Príklad bytovka,rozvádzač v byte,obvody 10 zásuviek,obvod pre bojler,obvod pre práčku,obvod pre myčku,obvod pre svetlá,obvod pre šporák.No a mňa zaujíma,ako sa radia istíče v rozvádzači.Čiže prvý dám chránič...potom vedľa neho(istič) obvod pre práčku,myčku,šporák a potom zásuvky a svetlá.Tak či?Ďakujem za rady

Dobrý den. Ještě je dobré přihlédnout k tomu, jak budou jednotlivé jističe, resp. jejich okruhy přiřazeny k jednotlivým fázím (pro dosažení rovnoměrného zatížení fází). Aby bylo možné přehledně a technicky jednoduše vzájemně propojit přívody do jističů.

Dobrý den!
Když už oprava, tak pořádně, odborně a fundovaně!
V jističové terminologii neznají žádné "vývody", ale výstupy. Ty pak někam pokračují a vzájemně se nepropojují.
Na jističích se vzájemně propojují připojovací svorky /ostatně jiné ani na jističi běžně nejsou/ v místě připojení napájení.
Jak se technicky řeší přívod do jističe a vzájemné propojejí se můžete doškolit zde : https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow2&sxsrf=ALeKk03O5VYE9GwL9QFHkk0YFr1VQwFwag:1591689418127&q=Zapojen%C3%AD+jisti%C4%8De+p%C5%99%C3%ADvod&sa=X&ved=2ahUKEwjJsfCSofTpAhWKGuwKHRM7B_sQ1QIoAHoECAsQAQ&biw=1251&bih=732