Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tavna pistole nefunguje

kupil som tavnu pistol v kauflande,asi pred rokom,80W, ale po zapnuti,aj ked hriala,a dost,neslo lepidlo vobec,ani pri silnom tlaceni,...
som rozobral hrot,je tam gulicka a pruzina,ktora zrejme nepusti lepidlo do trysky./to bolo roztavene/
prezrel som rozne fora,nic som o tom nenasiel
inac som vratil,vymenil za inu rovnaku,iba nasucho som skusil,ci hreje,prinahorsom budem pouzivat bez pruziny,alebo ju skratim,je velmi tvrda,zatial iba lezi
inac podobne male pistole z blsaku,sice nemaju ventil,ale lepidlo len len ze sa tavi,a tuhne uz pri vytlacani,....
na ten ventil som sa pytal aj v obchodoch,nevedeli nic povedat

dakujem za odpoved,
zaujima ma,ci niekto ma podobne skusenosti,resp.problemy,
ap.,som sa docital,ze su aj nizkotavitelne tycinky,aj take pistole,
teda ma zaujima,kde je problem,....a ci niekto podobne neriesil,...lebo teraz je nepouzitelna,....
na inych forach,zahrada .cz ap...som nic nenasiel ,ani slovko o tom ventilku ani v clankoch o lepeni tavnou pistolou
asi budem riesit tak,ze vyberiem pruzinu s gulickou...alebo sa pokusim vyrobit taku minipruzinku makku,...
ta je zrejme na to,aby zbytocne neodkvapavala napln,az tlakom na spust sa ma uvolnit cesta pre lepidlo

zatial ma to tak netrapi,ale ked som nasiel toto forum,som zadal nejake otazky o PC,tak aj o lepeni
skratka mam rad veci funkcne,a najlepsie,ked im aj rozumiem,...
aj ked v dnesnych casoch,kde je elektronika a software,tomu casto ani navrhari nerozumeju,...
resp.nechavaju na uzivateloch,aby nasli chyby,ap.....a neskor vychytavaju muchy,ap....:-)
a nahradzaji ich inymi...

dakujem za nazor,
no aj by som kupil aj za 600 Sk,len ci bude funkcna,...
tak ma napadlo,ak este existuje jedna zastrcena predajna naradia v Kosiciach,tam by alebo poradili,alebo ked tam bude jeden ochotny predavac,aj by odskrutkoval hlavicu,ci to ma ventil,...
je tazko kupovat,ked o tom ventilku nikto ani nepocul /predavaci/
mame 21.storocie,ludia maju net v mobile,ale kopa informaci este neexistuje,alebo je skryta,ci potlacana, alebo su uvadzane mylne info napr.na Sk o novom benzine s 10% liehu,rozne protichodne nazory na skodlivost na motor,ap.
osobitna kapitola su vyhladavace,....
ked dam najst 2 slova,a prvych par najdeni /okrem reklam /sa ani jedno z tych dvoch slov nevyskytuje ,a pritom ide o bezny vyraz,...
ked zlyhaju bezne vyhladavace,idem niekedy na Yandex,tam sa aspon schemy ap. daju najst,...

len na doplnenie
na tu pistol z kauflandu som pouzil prilozene 2 tycinky,co nefungovalo

na nete som uz nasiel aj nejake www,kde pisu aj o tom ventilku,...
a u niektorych nepisu,ale ma ho,co zabranuje samovolnemu odkvapkavaniu
nasiel som aj, ze sa vyrabaju nizkoteplotne aj vysokotepl.pistole,nizk.okolo 105 st.C a vysoko okolo 190 ,..../.neskor pomeram/
podobne aj tycinky,....
z isteho potrav.retazca zacina na L som kupil,resp.objednal cez net oba druhy,....
tak som vysksual tu nizkoteplotnu.,celkom dobra a dnes vysokoteplotnu.,tiez OK,...a maju ventil,ze neodkvapava,ked netlacim,....a je dobre riedke lepidlo

akurat ze ta velka ak pouzijem stojan,musim poriadne zatlacit,na konektor, inac nehreje,.teda aj nesvieti,.....nelepil som,iba vyskusal,...
a obe maju dost hrube rukovate pre moju mensiu ruku,aj kamarat co ma vacsiu ruku,si pochvaluje mensie a lahsie pistole

https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-lepiaca-pistol-php-500-e3/p100267304?mktc=brandpaidsearch&gclid=EAIaIQobChMIqYyDwZmu6gIVyLHtCh1L8Qi8EAAYASAAEgLB9PD_BwE

https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-nizkoteplotna-lepiaca-pistol-pnkp-105-b1-vrat-6-lepiacich-tyciniek/p100285351

zas ina vec je ,ze lepiaca schopnost roznych tyciniek sa lisi,to je zase na inu diskusiu,lebo casto sa info o tovaroch akoby zatajuje,...
napr. Vynikajúca priľňavosť k širokému spektru materiálov, u niektorych ani to,a o teplote ani zmienka,...

dakde mam tyristorovy regulator ERN1000,pouzijem na regulaciu teploty podla potreby