Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuju opravovane specializujuce na vseobecnu mikroelektroniku?

Dnes mozno unikat, ale zivi sa niekto este vseobecnymi opravami mikroelektroniky?
Mlademu sa pokazili hodinky (smartwatch), stali cez stovku (eur) a tak by som ich skusil dat opravit. Predajca napisal, ze do 50 eur mi opravu preplati, vyrobca napisal, ze mam komunikovat s predajcom a tak jedina sanca, aby neskoncili po pol roku v kosi je pozriet sa na ne nejakym odbornikom, ktory by dokazal urcit, kde je problem, pripadne kolko by stala oprava.
Robi vsak niekto nieco taketo v dnesnej spotrebnej dobe? Vacsia znacky maju autorizovane servisy, tie menej zname sa hadzu do kosa pri pokazeni?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Předpokládám, žes to koupil od nějakého přeprodejce z Číny, takže něco jako dvouletá záruka neexistu…
Moas 01.06.2020 07:23
Moas
Ani nemusel - Zeblade je čínska firma. A to vysvetľuje všetko. Dokonca (písal, že záruka je 180 dní!… nový
yYy 03.06.2020 19:22
yYy
Tak čínských firem je mrtě, třeba takové Lenovo. Že je firma čínská neznamená, že nemůže disponovat… poslední
Moas 03.06.2020 20:55
Moas

Předpokládám, žes to koupil od nějakého přeprodejce z Číny, takže něco jako dvouletá záruka neexistuje.
Zrovna u tebe bych ale očekával, že ti je jasné, že pokud očekáváš něco jako podporu, tak je potřeba koupit zboží, kde si za podporu při koupi zboží zaplatíš. A že už ses v životě mockrát spálil při oživování obskurní elektroniky, kde člověk ani nemá šanci poznat, jestli je to rozbité nebo jen blbě designované.

Opravovat čínské šméčko nikdo dobrovolně nebude... i když bude super efektivní tak na tom dvě hodiny zadrbe a nakonec bude stačit prohřát jeden spoj, tak ty mu stejně zaplatíš půlku ceny nového šméčka za strávený čas. A až se na tom za týden posere zase něco dalšího, tak opravář nemá náladu se handrkovat se zákazníkem, že "to jste způsobil vy když jste se v tom hrabal posledně". Což je ostatně důvod, proč se dneska mění celé moduly místo konkrétních součástek. Minimalizace rizika komplikací po opravě.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru