Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuju opravovane specializujuce na vseobecnu mikroelektroniku?

Dnes mozno unikat, ale zivi sa niekto este vseobecnymi opravami mikroelektroniky?
Mlademu sa pokazili hodinky (smartwatch), stali cez stovku (eur) a tak by som ich skusil dat opravit. Predajca napisal, ze do 50 eur mi opravu preplati, vyrobca napisal, ze mam komunikovat s predajcom a tak jedina sanca, aby neskoncili po pol roku v kosi je pozriet sa na ne nejakym odbornikom, ktory by dokazal urcit, kde je problem, pripadne kolko by stala oprava.
Robi vsak niekto nieco taketo v dnesnej spotrebnej dobe? Vacsia znacky maju autorizovane servisy, tie menej zname sa hadzu do kosa pri pokazeni?

Zkuste pohledat,třeba to bude maličkost,kontakt,studeňák.Trošku se hrabu v mechanických,teď mám rozdělaná casia solar,řízené radiem,koupil jsem nefunkční lacino,jako nové,taky už makají.Zkuste pak ještě hodinářská fora,je všude informací spousta,poradějí podobně,jako tady.:-)

https://www.google.com/search?source=hp&ei=G8LSXp6xIMilmwWtwICACQ&q=smartwatch+oprava&oq=smartwatch+oprava&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQDDIFCAAQzQIyBQgAEM0CMgUIABDNAjoCCAA6BggAEBYQHjoICAAQFhAKEB46BAgAEA06BggAEA0QHjoICAAQDRAFEB46BQghEKABUMoTWNo5YLNYaABwAHgAgAGmAYgB0QaSAQM0LjSYAQCgAQKgAQGqAQdnd3Mtd2l6&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjequLSttzpAhXI0qYKHS0gAJAQ4dUDCAY

Předpokládám, žes to koupil od nějakého přeprodejce z Číny, takže něco jako dvouletá záruka neexistuje.
Zrovna u tebe bych ale očekával, že ti je jasné, že pokud očekáváš něco jako podporu, tak je potřeba koupit zboží, kde si za podporu při koupi zboží zaplatíš. A že už ses v životě mockrát spálil při oživování obskurní elektroniky, kde člověk ani nemá šanci poznat, jestli je to rozbité nebo jen blbě designované.

Opravovat čínské šméčko nikdo dobrovolně nebude... i když bude super efektivní tak na tom dvě hodiny zadrbe a nakonec bude stačit prohřát jeden spoj, tak ty mu stejně zaplatíš půlku ceny nového šméčka za strávený čas. A až se na tom za týden posere zase něco dalšího, tak opravář nemá náladu se handrkovat se zákazníkem, že "to jste způsobil vy když jste se v tom hrabal posledně". Což je ostatně důvod, proč se dneska mění celé moduly místo konkrétních součástek. Minimalizace rizika komplikací po opravě.